Верховна Рада IX скликання.

Верховная Рада.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон № 1076 стосовно процедури публічних закупівель.

За документ проголосували 292 нардепів.

Онлайн-трансляцію пленарного засідання вів офіційний канал "Рада".

Що передбачається законопроектом, розповіла представник "Слуги народу", заступник голови комітету ВРУ з питань економрозвитку Роксолана Підласа.

"Я коротко нагадаю, що ми пропонуємо.

По-перше, це зниження порогу закупівель до 50 тис грн та запровадження обов’язкового звітування в системі Pro.

Zorro про усі закупівлі, від 0 гривень.

Ми пропонуємо запровадження персональної відповідальності керівника бюджетної організації за порушення законодавства в сфері закупівель.

Ми пропонуємо реальні механізми боротьби з оскаржувальним тролінгом, автоматичне відхилення аномально низьких цін, тому що за низькою ціною зазвичай криється погана якість", - перерахувала Підласа.

За її словами, законопроект дозволить боротися із закупівлями за завищеними цінами і протидіяти дискваліфікації учасників за формальними ознаками.

"Після ухвалення цього законопроекту купувати "у своїх" стане набагато складніше, а корупції в закупівлях стане менше", - зазначила представник профільного комітету.

Під час опрацювання у сесійній залі народні депутати голосуваннями підтримали поправки № 103, 105 і 108 про право застосувати як виняток переговорну процедуру закупівлі у разі здійсненні закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб оборони під час дії правового режиму воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy