18:23, 18 жовтня 2019.

Енергетика.

За словами топ-менеджера НАК, «Газпром» повинен припинити блокувати експорт газу із Середньої Азії до України і до Європейського Союзу.

Імпортний газ для України може бути на 20% дешевшим за умови, що російський «Газпром» не зловживатиме своїм монопольним становищем на європейському ринку, вважає виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Підтверджую, що ціна на імпортний газ для України може бути на 20% нижчою.

І для цього навіть не обов'язково укладати контракт між «Газпромом» і «Нафтогазом» чи іншою українською компанією.

Для цього необхідно, щоб "Газпром" відповідно до європейських правил не зловживав своїм домінуючим становищем на європейському ринку», - написав він у Facebook.

Вітренко пояснив, що зловживання, зокрема, виражається в тому, що «Газпром» відмовляє європейським компаніям перенести точки передачі газу на кордон Україна-РФ і не тільки.

«А також необхідно, щоб «Газпром» пропонував свопи іншим газовидобувним компаніям у РФ.

Забираючи у них газ всередині РФ і повертаючи його на кордоні Україна-РФ, таким чином він виконує передбачену законодавством РФ функцію єдиного експортного каналу», - пояснив Вітренко.

Також, за словами топ-менеджера НАК, необхідно, щоб «Газпром» перестав фактично блокувати експорт газу із Середньої Азії до України і до Європейського Союзу.

«Ми за те, щоб "Газпром" здійснював транзит газу через Україну за європейськими правилами.

Логічно, аби щодо поставок газу теж діяли відповідно до європейських правил», - зазначив він.

Як повідомляв УНІАН, на початку травня «Нафтогаз України» подав скаргу до Європейської комісії на антиконкурентні дії російської компанії «Газпром».

#Нафтогаз#Газпром#ціни на газ.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy