19 листопада.

Австралійська антарктична служба (AAD) почала польові випробування робота NASA, який призначений для досліджень під льодом Європи — супутника Юпітера — в ході космічної місії Europa Clipper.

Про це повідомила пресслужба AAD, пише УНН.

Робот являє собою два колеса, з’єднані віссю довжиною близько метра.

Завдяки тому, що ці колеса можуть обертатися незалежно один від одного, він може успішно маневрувати як на самій крижаній поверхні супутника, так і під нею.

За словами Енді Кльош, співробітника Лабораторії реактивного руху NASA, спосіб пересування робота — по внутрішній стороні льоду — унікальний.

“Машина буде використовувати власну плавучість, щоб залишатися притиснутою до внутрішньої сторони льоду, а пересуватися за допомогою коліс.

Також наш робот зможе протягом довгого часу залишатися на одному місці, без енерговитрат, як дрейфуючий підводний човен”, — пояснив Кльош.

Проте, інженери поки не придумали, як доставити робота під лід, адже на Європі для цього доведеться пробурити свердловину довжиною близько 10-20 км.

Сліди солоного океану на Європі знайшла попередня місія NASA — Galileo, яку відправили до Юпітера в кінці 1990-х років.

“Цей океан може містити в собі вдвічі більше води, ніж є на Землі.

У ньому можуть бути розчинені елементи, потрібні для підтримки життя”, — розповів прес-службі AAD один зі співробітників NASA Кевін Хенд.

Він додав, що Європа — це одне з найбільш ймовірних місць в Сонячній системі, де вчені можуть знайти інопланетне життя.

Інженери вже випробували свій апарат в Арктиці і на Алясці, зараз вони чекають, що той також відмінно покаже себе в антарктичних умовах.

“Команда фахівців NASA проведе три тижні на австралійській дослідницькій станції „Кейсі“, тестуючи всі системи робота під морським льодом.

Ми випробуємо його батареї в екстремальних польових умовах, а також перевіримо, як він справляється з різними особливостями рельєфу”, — пояснив Кльош.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy