У Авакова згадали за декларування громадськими активістами
У Авакова згадали за декларування громадськими активістами

У Авакова згадали за декларування громадськими активістами

- Я категорично проти заяв на кштал, а давайте ми зробимо якусь нову агенцію чи правоохоронний орган для боротьби з корупцією.

Або навіть антикорупційний суд, і тоді заживемо.

Це не так.

Це неправда.

Боротьба з корупцією - це не тільки створення нових агенцій та нових органів.

Та не лише зобов‘язання декларувати свої статки мільонам державних службовців, депутатам місцевих рад, - заявив заступник міністра внутрішніх України Антон Геращенко.

Та додав про «невдалий трирічний досвід» Національного агентства з питань запобігання корупції.

Як пише "Резонанс" 12 грудня 2019 року, під час виступу в ході четвертої міжнародної науково-практичної конференції у Києві: «Реалізація державної актикорупційної в міжнародному вимірі» Повноцінна інституалізація конституційонних норм (ст 13, 14, 41) як запорука реалізації державної антикорупційної політики в Україні» заступник керманича вітчизняного МВС згадав про своє спілкування із експослом США Йованович, яка йому «дорікала, що Верховна Рада ввела декларування» для громадських активістів.

Навзаєм Геращенко, за його словами, запитав Йованович: «Ви думаєте ми не повинні знати, хто і як з так званих активістів, які входять до громадських рад і мають вплив на вибір суддів, прокурорів та правоохоронців, змінює свої статки після такої роботи? Там багато спокус, і коли людина без статусу держслужбовця має вплив на прийняття кадрових рішень, вона може робити не дуже добрі речі».

Заступник Арсена Авакова поділився власним баченням антикорупційної політики в державі, що має розпочинатись із виховання нульової толерантності до корупції зі шкільної лави.

У свою чергу радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко додав у коментарі Резонансу, що як голова Громадської спілки «Центр Запобігання та Протидії Корупції» та керівник Громради при МВС готовий декларувати свої статки, після набуття чинності відповідних законодавчих змін.

"Резонанс" запитав у члена Колегії МВС України, доктора філософії у галузі знань «Право» пана Мартиненка: Після ліквідації спецпідрозділу міліції по боротьбі з оргзлочинністтю та корупцією, а потім і Департаменту захисту економіки Національної поліції України, та появи нових антикорупційних інституцій склалось враження, що МВС усунулось від протидії корупції в державі.

Наразі бачимо, що Нацполіція досить активно бореться з корупцією навіть у військовій сфері.

А Національна академія внутрішніх справ за підтримки Консультативної місії ЄС в Україні, Національної академії правових наук та ГС «Центр запобігання та протидії корупції» об’єднує провідних науковців та практиків.

МВС хоче відібрати хліб у антикорупційних органів? А Ви - у Шабуніна?!.

- Я не знаю, хто такий Шабунін.

Це - перше.

По-друге, і це основне, Міністерства внутрішніх справ ніколи ні від чого не усувалось.

За чотири роки, а сьогодні ми провели підсумкову четверту науково-практичну коференцію, ми об’єднали понад тисячу вчених.

На заході 12 грудня у Національній академії ВС докторів юридичних наук було шість десятків, загалом понад 350 учасників.

У регіональних круглих столах, а їх цього року було понад десять, взяли участь понад дві тис учасників - представників антикорупіцних підрозділів, прокуратури, СБУ, адвокатури, судової влади.

Можливо, ми не досить активно висвітлюємо це, не піаримось на цьому, але зайвого піару тут і не потрібно.

Бо у нас достатньо і результатів антикорупційних розслідувань, і наукової роботи.

До речі, наступного року на базі Нацакадемії ВС запускається нова дисципліна - антикорупіцний менеджмент.

Також нагадаю, що Національна поліція України у структурі МВС є одним із суб’єктів запобігання корупції.

Так визначив Закон, і поліція працює й у цьому напрямку.

Крім того НАЗК, після законодавчих змін, виокремило купу справ за результатами перевірки декларацій, і передало їх Національній поліції для реагування.

За антикорупційною агенцією лишилось настільки вузьке коло осіб, що у мене виникає питання про доцільність існування НАЗК, бо всі ті ж самі функції виконує поліція.

Источник материала
Поделиться сюжетом