Міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета звинуватили у "фальсифікації" результатів своєї оцінки чисельності населення.
Сам він запевняє, що відповідний спосіб отримання даних описав ще під час оголошення результатів у методології.
На можливу фальсифікацію звернули увагу експерти Українського центру суспільних даних.
Там зазначили, що дані статево-вікової структури населення від Дубілета отримані простим множенням даних Державної служби статистики на коефіцієнт 0,88.
"Після кількох ітерацій (що зайняло з півгодини часу), нам вдалося із практично 100% точністю згенерувати дані, що їх опублікував п.
Дубілет, як буцімто результат "екстраполяції" даних пенсійного реєстру на дані Держстату", - йдеться у публікації.
Водночас сам міністр запевняє, що описав відповідну методологію ще під час оголошення результатів.
"Чому дані "ялинки" за даними Держстата і за даними, які ми дістали з електронних реєстрів, майже повністю збіглися? Тому що Держстат свою ялинку вів так само на підставі електронних реєстрів.
Як тільки хтось помирає або народжується — Держстат відображає це в своїй ялинці.
Незрозуміло, навіщо підносити, як "сенсацію" те, що було чорним по-білому написано нами ж в описі методології", - підкреслив Дубілет.
Він також розповів, що не планував реагувати на цю публікацію, однак згодом інформація активно поширилася українськими ЗМІ.
А один із сайтів навіть пропонував міністру заплатити 1500$ за видалення інформації.
"В основному цей фейк підтримувався платною рекламою і публікаціями на сумнівних сайтах (один з них навіть запропонував нам за $1500 зняти публікацію), але потім його передрукували кілька великих ЗМІ.
Так що доводиться реагувати", - зазначив Дубілет.
За словами міністра, до поширення цієї інформації можуть бути причетні люди, чиї схеми на сотні мільйонів гривень було нещодавно викрито.
Як повідомлялося раніше, в Україні підрахували чисельність населення.
Станом на 1 грудня 2019 року кількість українських громадян, які проживають на території країни, становила 37,29 млн людей.
За результатами електронного перепису, зараз в Україні 20,01 млн жінок та 17,28 млн чоловіків.
Ця оцінка не враховує анексований Крим та територію окупованого Донбасу.
Серед основних чинників, які вливають на скорочення населення, є те, що з нашої країни виїздить більше громадян, аніж повертається назад.
Окрім того, в Україні смертність перевищує народжуваність, а також існує проблема окупованих територій, де неможливо встановити точну кількість населення.