Участь у міжнародній слідчій групі щодо розслідування збиття літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній беруть чотири українських прокурори від Офісу Генерального прокурора.
Про це повідомила пресслужба ОГП.
Крім того, на національному рівні процесуальне керівництво здійснюється дев'ятьма співробітниками Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, ОГП.
"Це дозволяє забезпечити не лише високий рівень професіоналізму, але також зберігає інституційну пам’ять у розслідуванні загибелі 298 пасажирів літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній", йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося, об’єднана слідча група офіційно висунула звинувачення у збитті рейсу MH17 над Донбасом одному із лідерів бойовиків на сході України Ігорю Гіркіну (Стрелкову), українцю, який воював за "ДНР", Леоніду Харченку ("Кріт"), російському генералу Сергію Дубинському ("Хмурий") та полковнику РФ Олегу Пулатову ("Гюрза").
ua зібрав ключові тези із виступу слідчих у найбільш резонансній авіакатастрофі останніх років.
Пізніше у РФ з'явилася перша реакція на нові результати розслідування катастрофи MH17.
Трагедія сталася на сході Донецької області в районі села Грабово, розташованого неподалік від Тореза.
Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули.
Розслідування показало, що Boeing був збитий ракетою серії 9М38, використовуваною в зенітно-ракетний комплекс "Бук".
Установка була доставлена з Росії і запущена з території, яка контролювалася тоді сепаратистами.
Фрагменти ракети серії "Бук" були виявлені під час розтину тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних прорізів кабіни літака.
Міжнародній слідчій групі вдалося встановити більшу частину маршруту, яким ЗРК "Бук" прямував на територію України, а також маршрут його руху у зворотному напрямку.
За версією слідства, комплекс переміщувався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад в РФ на білому тягачі марки Volvo.