В уряді знайшли рішення для "негайного" розрахунку "Суспільного" з боргами
В уряді знайшли рішення для "негайного" розрахунку "Суспільного" з боргами

В уряді знайшли рішення для "негайного" розрахунку "Суспільного" з боргами

13:49, 28 лютого 2020.

26.

Міністр назвав неприпустимою ситуацію з можливим відключенням через борги телеканалу UA: Суспільне.

Бородянський прокоментував ситуацію із фінансуванням "Суспільного" / фото УНІАН.

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявляє, що спільно з Міністерством фінансів знайдено рішення, яке дозволить Національній суспільній телерадіокомпанії України негайно розрахуватись з боргами.

Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.

«Ситуація з можливим відключенням через борги телеканалу UA: Суспільне є неприпустимою.

Суспільний мовник не передбачив у бюджеті коштів на погашення заборгованості», - наголосив міністр.

За словами Бородянського, Мінкультури, аби уникнути можливого припинення мовлення, разом з Мінфіном прийняло рішення щодо «наближення фінансування, аби Суспільне мало можливість розрахуватися з боргами негайно».

«Сума, яка заблокована у Швейцарії, повернеться до бюджету, і МКМС буде ініціювати зміни до бюджету щодо збільшення фінансування суспільного мовника на суму сплаченого боргу за рахунок повернених із Швейцарії коштів, що забезпечить сталість розвитку суспільного мовника», - наголосив він.

Як повідомляв УНІАН, голова національного суспільного мовника "Суспільне" Зураб Аласанія написав у Facebook, що роботу мовника заблоковано через арешт Мін'юстом рахунків Національної суспільної телерадіокомпанії України.

«Гроші на рахунках ПАТ "НСТУ" арештовано.

Хто це зробив: відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України», - наголосив Аласанія.

За його словами, Мін'юст заарештував кошти мовника для примусового стягнення з ПАТ "НСТУ" на користь акціонерного товариства "Євроньюз" боргу в розмірі 10,5 млн євро, та ще 1,6 млн євро виконавчого збору і 73 080 грн судового збору.

Аласанія зазначив, що цей борг "Суспільне" отримало у спадок від створеної у 2010 році урядом Азарова українськомовної версії міжнародного каналу Euronews.

«За договором виплати становили – одноразова 8,5 млн євро та 5,2 млн євро кожен рік.

Задля того було здійснено розподіл бюджетних призначень загального фонду за окремою бюджетною програмою "Виробництво телерадіопрограм для державних потреб" для створення українськомовної версії міжнародного каналу Euronews», - наголосив голова національного суспільного мовника.

За словами Аласанії, загалом держава за ці роки витратила понад 20 млн євро, а борг виник, коли у другому півріччі 2013 року сплати припинилися.

"У 2014 році змінилось керівництво НТКУ.

Численні звернення НТКУ до нового уряду з приводу сплати боргу до результату не призвели.

Ані у 2014 році, ані у 2015 році кошти з державного бюджету України за окремою бюджетною програмою не виділялися.

У 2015 році договір було розірвано, а борг на той момент склав 10,5 млн євро", - повідомив він.

За словами Аласанії, АТ "Євроньюз" почало подавати судові позови проти НТКУ на території України (і у 2015 отримало задовільне рішення), а також на території Швейцарії, де за позовом "Євроньюз" були "заморожені" гроші у швейцарському банку в розмірі 15 млн євро.

Їх там розмістила Україна як гарантію проведення в Україні конкурсу Євробачення у 2017 році.

Источник материала
loader
loader