/https%3A%2F%2Fwww.unn.com.ua%2Fuploads%2Fnews%2F2020%2F03%2F12%2Fa92515bf72fcd6fcd8cab7fd20311f67095428a8.jpg)
У ВР заявили, що в Україні найбільша заборгованість з зарплат за останніх 10 років
12 березня.
В Україні найбільша заборгованість з виплати заробітніх плат за останніх 10 років.
Про це заявила голова парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, повідомляє УНН із посиланням на ынформаційне управління Апарату ВРУ.
"Такої величини розміру заборгованості по заробітній платі за останні 10 років в Україні не було.
У наших сусідів - Білорусі, Молдові і Росії - аналогічна картина.
Хоча, якщо подивитися на відрахування по відсотках до фонду заробітної плати, то ці країни досягли якогось прогресу щодо зменшення заборгованості.
Країни з розвинутою економікою взагалі такої проблеми не мають або якщо мають, то в дуже незначних величинах", - зазначила голова комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.
Також повідомляється, що станом на березень заборгованість із виплати заробітної плати сягнула 3 млрд гривень.
"Вона утворилася на 768 підприємствах-боржниках.
63% заборгованості утворилося на тих підприємствах, які активно функціонують.
Підприємства-банкрути становлять 33%, а економічно неактивні підприємства - 3,6%.
Найбільша заборгованість є на приватних підприємствах, потім - на державних і найменша на підприємствах комунальної форми власності", - сказано у повідомленні.
Додається, що антилідерами щодо найбільшої суми зарплатних боргів традиційно залишаються Донецька область - 649 млн грн, Харківська - 400 млн грн, Дніпропетровська - 365,7 млн грн, Сумська - 364 млн грн і місто Київ - 219 млн грн.

