Про це він сказав в ефірі 24 каналу та пояснив, що Трепак був людиною, яка дала нове життя розслідуванню справі вбивства активістки.
"Це надзвичайно погане рішення усунути Трепака від продовження здійснювати процесуальне керівництво в справі Гандзюк, оскільки він був людиною, яка, можна сказати, "вдихнула нове життя" в це розслідування.
Завдяки йому вдалось з'ясувати місце перебування одного з ключових підозрюваних – Олексія Левіна, і дуже швидко екстрадувати його з Болгарії", – зазначив він.
Трепак – це людина в Офісі генпрокуора, яка має системне і комплексне бачення того, як це розслідування може рухатись далі.
Я думаю, що Венедіктовій ця справ не особливого цікава, але президент Володимир Зеленський ще рік тому взяв на себе відповідальність за те, що злочин буде розслідуваний,.
– зазначив Рябошапка.
Він вважає, що тепер, коли Трепак пішов з Офісу генпрокурора, ми можемо забути про те, що справа буде розслідуватись у належний спосіб.
Окрім цього, колишній генпрокурор пригадав, що Венедіктова усунувала Трепака й від справи нападів на Сергія Стерненка.
Він вважає, це справжнім реваншом, адже воно може знову повернутись в руки Нацполіціії.
Восени минулого року ми забрали цю справу з провадження Нацполіції, бо мали інформацію, що до нападів могли бути причетні працівники поліція – як колишні, так і чинні,.
– сказав ексочільник Офісу генпрокурора.
"Саме розслідування було неефективним.
У самому розслідуванні було дві експертизи, які були протилежні, і ми розуміли, що подальше розслідування буде спрямовуватись лише з метою притягнути виключно Стерненка до відповідальності, не враховуючи обставини, які були супутніми цьому нападу", – додав Рябошапка.
На запитання, чи можна процесуально вплинути на те, щоб справа знову не відійшла до Нацполіції, він відповів: "Це повноваження генпрокурора або його заступника змінювати підслідність.
Вплинути можна виключно через публічний тиск на Офіс генпрокурора, щоб таке рішення не приймалось".
Реакція Рябошапки на відсторонення Трепака: відео.
Що відомо про Віктора Трепака: головне.
З 2015 до 2016 роки обіймав посаду першого заступника голови СБУ – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.
А після звільнення з СБУ Трепак передав детективам НАБУ документи щодо так званої "чорної бухгалтерії" колись провладної Партії регіонів.
Трепак також брав участь у затриманні "судді-колядника", ексглави Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича у 2008 році.
Однією із найгучніших справ, якими займався Трепак, було вбивство Катерини Гандзюк.
Заступник генпрокурора брав активну участь у спецоперації щодо виявлення і затримання підозрюваного у нападі на херсонську активістку – Олексія Левіна.