Через пандемію коронавірусу та обмеження, які через це діють в Україні і Росії, черговий етап переговорів 24-26 березня тривав у режимі відеоконференції, зазначили в ОБСЄ.
Які питання обговорювалися у Мінську.
Розведення військ:.
безпекова група Мінського процесу зосередилася на обговоренні нових ділянок для розведення військ на Донбасі, втім поки переговори безрезультатні;.
безпекова група також обговорювала необхідність проведення розмінування на Донбасі, зокрема розмінування цивільних об'єктів і територію поряд з ними;.
Відкриття нових КПВВ:.
гуманітарна група обговорила необхідність відкриття нових контрольних пунктів на лінії розмежування у Луганській області;.
Обмін полоненими:.
обговорювалася підготовка до наступного етапу двостороннього обміну полоненими;.
Постачання води на Донбас:.
в економічній групі сторони обговорили необхідність постачання води через лінію розмежування на окуповані частини Донбасу;.
Пенсії для мешканців Донбасу:.
також в економічній групі обговорили забезпечення пенсійних виплат для мешканців окупованих територій;.
Особливий статус для окупованих територій:.
у політичній групі обговорили аспекти надання особливого статусу окупованим територія Донбасу, що передбачено самими Мінськими домовленостями;.
Консультативна рада з представниками ОРДЛО:.
учасники відзначили, що проєкт створення консультативної ради, у якій будуть залучені представники окупованих територій, обговорювався ще на останньому засіданні нормандському форматі.
Позиція ОБСЄ щодо переговорів.
Спецпредставниця ОБСЄ в Україні Хайді Грау закликала Україну і Росію припинити вогонь у зв'язку зі спалахом епідемії коронавірусу.
Раніше з таким закликом до усього світу виступив генсек ООН Антоніу Гутерреш.
Я також закликаю сторони, аби заходи, вжиті для подолання епідемії коронавірусу, не перешкоджали вільному доступу СММ ОБСЄ до усієї території України, відповідно до її мандату,.
– наголосила Хайді Грау.
Вона також підкреслила, що такий безперешкодний доступ має важливе значення і для роботи Міжнародного комітету Червного хреста.
Що відомо про роботу ТКГ у Мінську?Мінський протокол – миротворчий процес щодо війни на Донбасі, який проходить у Мінську.
Він триває ще з 2014 року, коли були підписані перші домовленості так званий "Мінськ-1".
Усі переговори відбуваються за участі представників тристороннього контактної групи – України, Росії і ОБСЄ.
На переговорах представлені і бойовики, а підписи їхніх "представників" стоять на усіх документах.
Втім у цьому процесі вони радше є спостерігачами, а підписи "представників" – лише приватними підписами без жодної юридичної сили.