Про це свідчать результати експрес-опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація серед представників малого та мікробізнесу.
Про доходи та закриття бізнесу.
За даними опитування, 18% респондентів розглядають варіант закриття власного бізнесу.
Ще 78% повідомляють про втрати до 75% від доходів.
І тільки 4% можуть похвалитися збільшенням прибутку компанії.
"Звісно, що є у цій ситуації й бізнеси, яким пощастило наростити об’єми продажів та збільшити дохід від діяльності.
Наприклад, маленькі продуктові магазини, у яких зросла кількість відвідувачів через ті ж обмеження у пересуванні, які підштовхують людей обирати локальні торгові точки замість супермаркетів", – пояснили в ЄБА.
При цьому якщо карантин продовжать на невизначений термін, то кількість представників малого бізнесу, який закриється, зросте до 22%.
Про звільнення працівників.
Доведеться зменшити кількість працівників 31% підприємств, тоді як 21% ще не визначилися, а 48% респондентів не планують жодних скорочень.
Про скорочення зарплат.
Серед опитаних, 41% планують адаптувати заробітну плату персоналу, 33% ще не визначилися, а 26% власників підприємств збережуть виплати у чинному розмірі.
"Зменшення обсягів замовлень, зрив термінів закупок та постачання, паралізація каналів збуту – ось тільки деякі проблеми, з якими зіштовхнувся малий бізнес.
Тоді як доходи у багатьох компаній суттєво зменшилися, видатки залишилися практично незмінними (оренда, комунальні послуги), а додалися турботи щодо організації дистанційної роботи або ж організації транспортування співробітників в умовах обмеження пересування", – йдеться в поясненні ЄБА.
Що заборонено в Україні через карантин / Інфографіка 24 каналу.
Опитування проводилось з 24 до 30 березня 2020 року серед аудиторії проєкту Unlimit Ukraine.
В ньому взяли участь 1811 підприємців – представників малого та середнього бізнесу.