Кабмін роз'яснив поняття "громадське місце"
Кабмін роз'яснив поняття "громадське місце"

Кабмін роз'яснив поняття "громадське місце"

Фото ілюстративнеМіністерство охорони здоров’я за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля роз’яснило поняття "громадське місце», де обов’язково потрібно носити захисні маски чи респіратори відповідно до останніх вимог карантину.

Роз’яснення на сайті уряду опублікували 13 квітня.

Згідно з ним, громадським місцем є частина чи частини будь-якої будівлі, споруди, що доступні або відкриті для населення вільно, за запрошенням або за плату, постійно, періодично чи час від часу, у тому числі під’їзди, підземні переходи і стадіони, пише "Zaxid.

Крім того, громадськими місцями, за версією МОЗ, є:.

ліфти і таксофони.

приміщення та території медичних і навчальних закладів.

приміщення і території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів.

під’їзди житлових будинків.

пасажирський транспорт загального користування.

приміщення закладів харчування.

приміщення культурних об’єктів.

приміщення органів державної влади, органів місцевого самоврядування та державних установ.

зупинки громадського транспорту.

Також МОЗ зауважує, що опосередковано поняття громадського місця визначено у 178 статті Кодексу про адмінправопорушення: це вулиці, закриті спортивні споруди, сквери, парки, всі види громадського транспорту, включно з транспортом міжнародного сполучення.

Зазначимо, що постанову з вимогою носити захисні маски чи респіратори в громадських місцях Кабмін ухвалив ще 2 квітня, проте відразу не пояснив, що мається на увазі під «громадськими місцями».

На цю проблему звернули увагу, зокрема, у Харківській правозахисній групі: оскільки термін може трактуватися широко, людина може не знати, де саме вона порушує правила карантину.

Щоб уникнути штрафу за це (мінімально – 17 тисяч гривень), у Львові міська рада порадила мешканцям взагалі не виходити з дому без маски.

Те саме рекомендують робити і у МОЗ.

«Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади.

Так, у Києві до громадських місць віднесли також зупинки громадського транспорту і церкви та 50-метрову зону навколо них, заклади торгівлі, зокрема торгові ряди і ринки, кінотеатри і прилеглу до них територію.

Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки в будь-який момент можна опинитися на території, яка підпадає під визначення "громадське місце"», – йдеться на сайті уряду.

Источник материала
loader
loader