У зв'язку із запровадженим карантином через спалах нового типу коронавірусу COVID-19 ПЦУ закликає вірян залишитися на Великдень вдома і долучитись до богослужінь онлайн.
Що стосується великодніх страв, то церква радить купити вже освячені паски або окропити їх самостійно освяченою водою.
Про це повідомила пресслужба Православної церкви України.
У ПЦУ зауважили, що карантин не скасовує Великдень, проте вносить певні корективи у його відзначення.
Там нагадали, що цьогоріч великодні страви не будуть спільно освячуватись у храмах та на прихрамовій території.
Дозволено освячувати паски лише у маленьких населених пунктах, селах та селищах міського типу, на вулиці, безпосередньо, біля будинку чи на подвір’ї, із дотриманням "соціальної дистанції".
"Якщо ж сталося так, що ви живете у великому місті та не встигли придбати саме освячену паску, то ви можете самостійно її окропити освяченою водою.
Зробити це варто у день свята після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах", - кажуть у пресслужбі ПЦУ.
Також у церкві радять вірянам взяти участь у Великодній літургії дистанційно і не йти до храму, щоб не наражати себе та оточуючих на небезпеку.
У ПЦУ пояснили, що під час молитви вдома важливо звершувати її перед іконою і уважно слухати богослужіння, "перебуваючи у домі наче у храмі, дотримуватись звичайних правил участі у церковному богослужінні".
Стосовно плащаниці, її цьогоріч винесуть, однак церемонія буде відбуватися без цілувань, а обнесення навколо храму дозволяється лише тим, хто бере участь у службі, з дотриманням безпечної дистанції.
"Також помолімося вдома за спочилих ближніх у поминальні дні після Великодня.
Наші священнослужителі обов’язково будуть разом з вами відвідувати кладовища, однак пізніше – звершення заупокійних молитов переносяться на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня 2020 року)", - підсумували у ПЦУ.
Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.
Але це не стосується заходів державної необхідності.
Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також Україна закриває кордони.
Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено.
Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня.
3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19.
Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області.
Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії.
Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом.
Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях.
Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях.
Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше.
За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.
Приєднуйтеся до ТСН.
ua у Telegram!.