КИЇВ. 17 квітня. УНН. Україна діятиме скоординовано з партнерами у справі про збиття літака Boeing 737-800NG авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає УНН.
Так керівник зовнішньополітичного відомства прокоментував повідомлення, що Україна може обговорювати з Іраном меморандум щодо виплати компенсацій та надання доступу до бортових самописців в обмін на відмову родичів загиблих від позовів.
“Наша позиція не змінилася. Ми працюємо на результат у тісній співпраці з колегами з Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи. Це міністри закордонних справ Канади, Швеції, Афганістану та Великої Британії — всіх країн, чиї громадяни загинули 8 січня. Лише вчора ми всі вп’ятьох знову розмовляли на телефонній конференції, координували наші подальші кроки. Мета залишається незмінною: встановлення справедливості, виплата компенсацій родинам, повне, незалежне і прозоре розслідування та відповідальність за збиття літака згідно з нормами міжнародного права... Нікому навіть на думку не може спасти якось зрадити цих людей чи діяти нескоординовано з іншими партнерами”, — наголосив Кулеба.
За словами міністра, його новий заступник Євген Єнін “координуватиме роботу МЗС щодо цієї справи”.
Дмитро Кулеба додав, що пандемія COVID-19 нині ускладнює роботу. “Але... суттєво на переговори саме з цього питання вона не впливає... Десь просто доведеться придумати більш креативні способи вирішення логістичних завдань”, — додав міністр закордонних справ.
16 квітня минає 100 днів з дня авіакатастрофи українського літака в Ірані, яка забрала життя 176 громадян різних країн. Міністри закордонних справ цих країн виступили зі спільною заявою. Раніше цього тижня з’явилися повідомлення ЗМІ, що Україна може обговорювати з Іраном меморандум щодо виплати компенсацій та надання доступу до бортових самописців в обмін на відмову родичів загиблих від позовів.
Раніше Канада відклала аналіз самописців збитого в Ірані українського Boeing через коронавірус.
Літак МАУ зазнав катастрофи недалеко від столиці Ірану Тегерана, невдовзі після вильоту, вранці 8 січня. На борту літака було 167 пасажирів (більшість з них громадяни Ірану і Канади) і 9 членів екіпажу — громадяни України. Усі вони загинули, зокрема, й 11 українців. У ніч на 11 січня Іран визнав, що випадково збив літак МАУ. Згодом в Ірані підтвердили, що літак МАУ було збито двома ракетами.