У мережу злили листування заступника голови АРМА щодо потенційних управителів UMH – «Наші гроші»
У мережу злили листування заступника голови АРМА щодо потенційних управителів UMH – «Наші гроші»

У мережу злили листування заступника голови АРМА щодо потенційних управителів UMH – «Наші гроші»

Про це пише видання «Наші гроші» з посиланням на злите в мережу телефонне листування заступника голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних і інших злочинів (АРМА) Володимира Павленка.

10 квітня 2020 року в телеграм-каналі arma_art_to_steal почали публікувати дані з телефону пана Павленка.

Станом на 21 квітня були опубліковані два відео, 30 файлів і 38 фото.

Заступник голови АРМА дійсність листування не підтверджує «з огляду на те, як переписка була злита, ким та з яких мотивів».

Також заступник голови АРМА стверджує, що на вилучений у нього слідчими ДБР «телефон здійснювались технічні втручання з метою фальсифікацій».

Водночас він погодився прокоментувати «Нашим грошам» «суть своєї діяльності в частині піднятих в переписці питань».

У злитих у мережу файлах журналісти звернули увагу на листування Володимира Павленка з Іллею Чудновським, що тривало з жовтня 2019 року по лютий 2020 року.

Пан Чудновський - екскерівник видання «Капітал», яке пов’язують із колишнім віце-прем'єром Сергієм Арбузовим, а нині головний виконавчий директор медіахолдингу «Ekonomoka+» (Delo.

ua, Womo.

ua, Mmr.

ua) Костянтина Паршина.

У листуванні Чудновський та Павленко обговорюють арештований «Український медіа холдинг» (УМХ, UMH) бізнесмена-втікача Сергія Курченка, якому АРМА має за результатами тендеру обрати управителя.

«З переписки зрозуміло, що Павленко хоче завести холдинг Чудновського в управителі УМХ.

21 грудня 2019 р.

заступник голови АРМА пише Чудновському: "Готуйте бізнес-план".

На що Чудновський відповідає: "А нам би потрібен від вас який-небудь куратор, який підкаже, як правильно все заповнити".

Павленко скидає Чудновському зразки бізнес-планів, вичитує його чернетки, зустрічається особисто», – пишуть «Наші гроші».

Однак у січні 2020 року, як пишуть «Наші гроші», стає зрозуміло, що від потенційних управителів «не в захваті» Офіс президента.

Зазначається, що для АРМА в ОПУ є «тендерна комісія», до якої взимку входили керівник Офісу Андрій Богдан, помічник президента Сергій Шефір та особа, яку називають «Оребец».

Володимир Павленко в коментарі «Нашим грошам» заперечив, що ОПУ впливає на процес вибору управителів: «Рішення приймає тендерний комітет.

Ми з Офісом нічого не погоджуємо.

Погодження – це якась вертикальна структура, де треба якісь погодження.

Ми багато з ким спілкуємося.

Але спілкування і прийняття рішень – це різні речі».

«Наші гроші» з листування роблять висновок, що потенційні управителі готували «документ», який вичитували Володимир Павленко й Андрій Богдан, після цього його несли президенту Володимиру Зеленському.

Проте заступник голови АРМА сказав, що не допомагав писати бізнес-план.

Він також уточнив, що план подається лише після оголошення тендеру.

«УМХ нікому не переданий і конкурс не оголошений.

Консультації зараз продовжуються, але юридично значимих подій ніяких не відбувається», – сказав Володимир Павленко, додавши, що конкурс можуть скоро оголосити.

«Наші гроші» звернули увагу також на листування Володимира Павленка щодо УМХ з міністром юстиції Денисом Малюською.

27 січня 2020 року пан Малюська пише, що «УМХ хоче собі» заступник керівника ОПУ з питань інформаційної політики Кирило Тимошенко.

Заступник голови АРМА на питання журналіста щодо цієї ситуації відповів: «Багато хто чого хоче.

Хотіння – це особисте право кожного».

У мережу злили листування заступника голови АРМА щодо потенційних управителів UMH – «Наші гроші» - Фото 1

Листування щодо УМХ припинилося на початку лютого 2020 року після питання Іллі Чудновського про дату оголошення конкурсу; на що пан Павленко написав: «Андрія питайте, до чого він там домовився із Шефіром».

Зокрема, в управління АРМА передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.

net, I.

ua, Tochka.

net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.

ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси (у тому числі «Твоя преса»).

Проте частина видань та інтернет-ресурсів УМХ нині працюють через дві юридичні особи, які не увійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА, а саме: ТОВ «Кепрейт партнерс» (Bigmir.

net, I.

ua, Tochka.

net, Gloss.

ua, Food&Mood, I&Running, MPort, Bike&Me) і ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"» («Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.

ua, Smak.

ua, i.

ua, Kolobok.

ua, Vgorode).

Також не підлягають передачі АРМА дві радіомережі, що за останні роки змінили власників: «Наше радіо» (ПрАТ «Наше радіо») і «Радіо П'ятниця» (ДП «Новий обрій»).

Суд передава УМХ в управління АРМА не одразу.

На початку грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокуратура проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу UMH.

Наприкінці 2017 році Печерський районний суд заарештував цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна Сергія Курченка.

У травні 2018 року слідчі ГПУ отримали доступ до рахунків, за якими обліковувались операції за кредитним договором на суму 160 мільйонів доларів від 2013 року, укладеним між ТОВ «Ветек Медіа Інвест» та «Укрексімбанком», а також до рахунків офшорних кіпрських компаній.

У вересні 2019 року суд передав активи УМХ в управління АРМА.

У листопаді 2019 року Служба безпеки України затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка за підозрою у виведенні з-під арешту майна одного з медіахолдингів.

Теги по теме
Новости Офис Президента Рынок
Источник материала
loader
loader