28 квітня пропозиція на валютному ринку перевищувала попит, і за день долар подешевшав з 27,06/27,10 гривень до 27,005-27,035 до кінця сесії.
НБУ викупив у резерви 20 мільйоні доларів за ціною не вище ніж 27,05 гривень.
Як повідомляє Finance.
ua працююча навіть в карантин частина експортерів змушена продавати практично всю валютну виручку, оскільки оборотних коштів у гривні їм не вистачає, а держава не поспішає розраховуватися з ними за відшкодуваннями ПДВ.
Спостерігається невеликий попит на валюту, адже більшість імпортерів на карантині, що і знижує їхню потребу в закритті контрактів на звітну дату.
З одного боку – це добре з точки зору сальдо торгового балансу і курсу гривні, менше витрачаємо валюти і більше купуємо вітчизняної продукції або не купуємо цих товарів зовсім.
З іншого боку, бюджет отримує від торгівлі все менше податків, багато компаній, зав’язаних на імпорті, відправили своїх співробітників в неоплачувану відпустку або просто їх звільнили, що б’є по ринку праці і збільшує соціальну напруженість.
Застій на міжбанку і ситуативне зміцнення гривні при такому ринку не можна назвати зовсім позитивною подією.
Рекомендуємо почитати: НБУ гне свою лінію.
Як різке зниження облікової ставки допоможе пережити кризу.
Національний банк зміцнив офіційний курс гривні на 6 копійок, встановивши його на 29 квітня на рівні 27,04 гривні за долар.
Офіційний курс гривні до євро встановлений на рівні 29,42 гривні за євро (на 28 квітня - 29,41 гривні).
28 квітня котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,00 - 27,03 гривні за долар.
28 квітня котирування гривні до долара на відкритті міжбанку встановилися на рівні 27,07 - 27,11 гривні за долар.
Економічна правда.