У Київському СІЗО розпочали облаштовувати платні камери підвищеного комфорту.
"Це нововведення має виключити корупційну складову, - заявила заступниця Міністра юстиції Олена Висоцька в інтерв’ю для "Слідство.Інфо". - Замість того, щоб комусь окремо платити незаконно, гроші отримує держава і потім за ці гроші створює умови".
"Ми зараз облаштовуємо ці камери в ручному режимі і знаємо, скільки їх буде в кожній установі. Починаємо з Київського СІЗО - я особисто вибирала камери для проекту. Ми будемо знати, що у ньому шість місць, - розповіла посадовиця. - Договірні умови між ув’язненим і адміністрацією мають бути обов’язково в письмовому вигляді".
За її словами, в приміщенні встановлять систему відеонагляду, аби "моніторити заповнення камер".
"Також у нас є інформація щодо наповнення спецрахунків.Таким чином ми можемо раз на тиждень чи на місяць співставляти інформацію, яка подається адміністрацією, із фактичним перебуванням когось у камерах. Нас не цікавить, хто саме перебуває. Перебуває - значить, у цей день має бути оплата", - додала Висоцька.
Як повідомлялося, до 16 тисяч ув'язнених уже невдовзі можуть вийти на волю з українських тюрем. Перша тисяча - за законом про амністію, ще близько 15, якщо Верховна Рада підтримає запропонований Мін'юстом законопроект про умовно-дострокове звільнення через пандемію. Обидва документи парламент може розглянути вже найближчим часом. Такі ініціативи підтримали чимало правозахисників на чолі з обмудсменом.