Хочете читати новини в іншому форматі?.
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА.
Підписатись можна ТУТ.
Федеральне мережеве агентство ФРН відмовило компанії Nord Stream 2 AG у виведенні проекту з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС.
Це означає, що навіть якщо газопровід Північний потік-2 буде добудований до кінця 2020 року, половину його потужності – 27,5 млрд кубометрів на рік з 55 млрд – російській газовій монополії доведеться віддати незалежним постачальникам.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Handelsblatt.
Loading...
Регулятор німецького енергоринку ухвалив, що “Північний потік-2” повинен відповідати європейським нормам конкуренції, постачальник газу “Газпром” не може бути одночасно власником труби.
Виконати вимоги німецького регулятора “Газпром” не в змозі: лише його родовища підключені до “Північного потоку-2”, а крім того, жодна російська компанія не має права на експорт трубопровідного газу.
Іншими словами, труба залишиться напівпорожньою.
Проект будували в розрахунку на “лазівку” в європейському законодавстві: спочатку вимоги газової директиви не поширювалися на морські трубопроводи.
Єврокомісія в 2017 році запропонувала ліквідувати таку можливість, але прийняття поправок більше року блокувала Німеччина.
Ситуація різко змінилася після втручання Франції, яка заявила про “стратегічні проблеми”, які додасть Nord Stream 2 в напружені відносини Росії з ЄС.
Популярні новини зараз.
Тисячі пенсіонерів не отримають доплат: що потрібно знати про індексацію пенсій у травні.
Карантин в Україні буде діяти до кінця червня: невтішний прогноз.
Місячний календар городника і садівника на травень 2020 року.
Як відомо, у квітні 2019 року Європарламент переважною більшістю голосів (465 за, 95 проти та 68 утрималися) затвердив зміни законодавства і поширив газову директиву на морські трубопроводи, що приходять з третіх країн.
Раніше у Кремлі висловили впевненість, що, незважаючи на можливі санкції США, газопровід «Північний потік–2» буде побудовано.
Розглядати позов будуть в суді Європейського союзу загальної юрисдикції.