Нафта продовжує дорожчати. Стало відомо, якою може бути ціна сировини до кінця 2020 року
Нафта продовжує дорожчати. Стало відомо, якою може бути ціна сировини до кінця 2020 року

Нафта продовжує дорожчати. Стало відомо, якою може бути ціна сировини до кінця 2020 року

У четвер, 7 травня, ціни на нафту еталонних марок зросли після незначного зниження напередодні. Як тільки угода ОПЕК+ почала діяти 1 травня, ціни на нафту відновили ріст.

За інформацією Інтерфакс-Україна, липневі ф’ючерси на нафту Brent під час торгів на лондонській біржі ICE Futures торгувалися за 29,89 долара за барель. Цей показник вищий на 0,57% (0,17 долара) за ціну, встановлену під час попередньої сесії торгів. За результатами торгів у середу, 6 травня, липневі ф’ючерси Brent подешевшали на 4% (1,25 долара) – до 29,72 долара за барель.

Червневі ф’ючерси на нафту WTI на електронних торгах на Нью-Йоркській фондовій біржі зросли в ціні на 0,83% (0,2 долара), досягнувши 24,19 долара за барель. На момент закриття попередньої сесії торгів ціна американської нафти становила 23,99 долара за барель.

Ситуація на ринку нафти та прогнози аналітиків

За даними Міністерства енергетики США, запаси нафти у країні на минулому тижні, що завершився 1 травня, збільшилися на 4,59 мільйона барелів. Резерви бензину у Сполучених Штатах упродовж тижня знизилися на 3,16 мільйона барелів, а дистилятів – збільшилися на 9,52 мільйона барелів.

Раніше аналітики S&P Global Platts прогнозували, що запаси нафти у США зростуть на 7,1 мільйона барелів, запаси бензину впадуть на 400 тисяч барелів, а запаси дистилятів збільшаться на 3,5 мільйона барелів.

Ми все ще сподіваємося, що ціни на Brent зможуть відновитися до 38-39 доларів за барель до кінця 2020 року,
– зазначили експерти австралійського банку Commonwealth Bank.

Окрім того, аналітики банку прогнозують, що відновлення цін, ймовірно, слід чекати лише з середини 2020 року. Адже найближчим часом значний надшлишок запасів зберігатиметься.

Що потрібно знати про угоду ОПЕК+? У середині квітня країни ОПЕК+ домовилися з 1 травня знизити обсяги нафтовидобутку. 

Таким чином, у травні-червні цього року видобуток скоротитися на рекордні 9,7 мільйона барелів на добу.

Далі з липня і до кінця 2020 року (по грудень включно) нафтовидобуток знизиться на 7,7 мільйона барелів на добу, а з січня 2021 року і до травня 2022 року – на 5,7 мільйона барелів на добу.

Читайте нас у соц-мережах:
Теги по теме
Финансы Инвестиции
Источник материала
loader