Як в Україні "помирає" IT-індустрія: приголомшлива статистика
Як в Україні "помирає" IT-індустрія: приголомшлива статистика

Як в Україні "помирає" IT-індустрія: приголомшлива статистика

Криза в українській IT-індустрії вже настала: стрімко зменшилася кількість вакансій, а конкуренція зростає.

Про це йдеться в аналізі ринку праці станом на квітень 2020 року порталу DOU.

"Компанії зазначають, що кандидатів стало більше, але рівнів Junior і Middle. Ті, кого скоротили, готові працювати за менші гроші", - кажуть там.

Так, у квітні кількість опублікованих вакансій зменшилася на понад третину – 38%, якщо враховувати середньомісячну кількість вакансій за останній рік. Якщо порівнювати квітень із березнем 2020-го, то просідання було на 20%.

Зазначається, що кількість вакансій зменшилася майже в усіх категоріях. Позитивна динаміка у квітні була лише у Unity, Security і Product Manager, але і там вона незначна. Серед найпопулярніших категорій найбільший спад (понад 50%) у .NET, QA, Front-End, Ruby і HR.

Водночас найгірша динаміка серед великих міст в Харкові та Львові — там кількість вакансій знизилася на 44% і 40% відповідно;

Суттєве зменшення вакансій призвело до збільшення конкуренції серед кандидатів. У квітні 39 відгуків в середньому отримувала одна вакансія для HR і 25 — для Front-end. І це в чотири рази більше, ніж торік.

Зменшилася кількість відгуків лише в категорії Unity — з 9 у квітні 2019-го до 4 у квітні 2020-го.

Серед новачків найбільше вакансій було в категорії Marketing, QA, Sales і PHP. Серед "мідлів", окрім Front-end і QA, в топ за кількістю вакансій вийшли ще DevOps. "І враховуючи кількість відгуків (менше як 6 на одну вакансію), ці спеціалісти сьогодні почуваються чи не найспокійніше", - додають в DOU. Щодо вакансій з вимогою досвіду понад 5 років, то тут у топі були Java, Front-end і .NET.

Нагадаємо, державний центр зайнятості зареєстрував 166 тисяч нових безробітних від 12 березня, коли в Україні почався карантин. Це на на 48% більша, ніж у торік у травні.

Відео Як люди, що втратили роботу через карантин, можуть отримати державну допомогу

Від початку березня лише офіційно зареєстровано 166 тисяч нових безробітних. Такі дані оприлюднили у Державному центрі зайнятості. Лідерами, за словами виконувачки обов’язків Голови Центру, є найбільші регіони: Дніпропетровщина, Харківська та Львівська області. На допомогу безробітним додатково виділили 6 мільярдів гривень зі стабілізаційного фонду. Менша частина цих коштів піде вже звільненим працівникам. Повні випуски дивіться на 1+1 video

Як люди, що втратили роботу через карантин, можуть отримати державну допомогу
Источник материала
loader
loader