Європейська Рада визначила напрям політики "Східного партнерства" після 2020 року
Європейська Рада визначила напрям політики "Східного партнерства" після 2020 року

Європейська Рада визначила напрям політики "Східного партнерства" після 2020 року

Європейська Рада затвердила висновки про політику "Східного партнерства" на період після 2020 року, підтвердивши її стратегічне значення та спільну відданість створенню спільної зони загальної демократії, процвітання і стабільності. Про це повідомляє прес-служба Європейської ради.

"У висновках міститься настійний заклик до відновлення прихильності основам "Східного партнерства". До них належать демократія, права людини, верховенство закону, ефективне управління та успішна антикорупційна політика, а також економічні реформи, проблеми навколишнього середовища, клімату і енергетики, цифрова трансформація та інвестиції в людей", - йдеться у повідомленні.

У своїх висновках Рада вітає значні досягнення "Східного партнерства" на сьогодні і підтверджує свій підхід, заснований на стимулюванні східних країн-партнерів до продовження реформ та активізації зусиль у цьому напрямку.

Рада також наголошує на важливості майбутнього "Східного партнерства" як стратегічної, амбітної, гнучкої та всеохоплюючої основи для співробітництва, що дає змогу учасникам спільно вирішувати загальні і глобальні завдання в широкому спектрі галузей, особливо у нинішній безпрецедентній ситуації, викликаній пандемією COVID-19.

Нарешті, Єврорада з нетерпінням чекає на наступну зустріч на вищому рівні "Східного партнерства", на якій, як очікується, будуть розглянуті результати, досягнуті після останньої зустрічі на вищому рівні у 2017 році, схвалені довгострокові політичні цілі і окреслені шляхи подальшого зміцнення і поглиблення співробітництва.

Нагадаємо, саміт країн "Східного партнерства" заплановано на червень поточного року.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Джозеп Боррелл у квітні висловив надію що захід вдасться провести, незважаючи на пандемію коронавіруса.

Східне партнерство (СП) – це спільна програмна ініціатива, спрямована на поглиблення і зміцнення відносин з шістьма східними сусідами ЄС: Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.

Проект стартував в 2009 році.

 

 

Источник материала
loader
loader