Акції Saudi Aramco відновили ріст: як нафтовий гігант пережив тривалий колапс на ринку – графік
Акції Saudi Aramco відновили ріст: як нафтовий гігант пережив тривалий колапс на ринку – графік

Акції Saudi Aramco відновили ріст: як нафтовий гігант пережив тривалий колапс на ринку – графік

Акції Saudi Aramco, найдорожчої компанії світу, та найбільшого нафтовидобувного підприємств, досягли рівня, зафіксованого ще до початку "цінової війни".

У вівторок, 20 травня, акції державної нафтової компанії зросли в ціні відразу на 3,09%, пише Markets Insider. У результаті вартість цінних паперів Saudi Aramco повернулася до рівня 5 березня, дати зустрічі країн ОПЕК+, що передувала початку “цінової війни” між Саудівською Аравією та Росією.

Акції Aramco зросли на тлі збільшення світових цін на нафту та зобов’язаннях компанії щодо виплати дивідендів. Зокрема, 12 травня нафтове підприємство заявило, що виплатить дивіденди у будь-якому випадку, і падіння його доходів у першому кварталі 2020 року не стане завадою.

Акції Saudi Aramco відновили ріст: як нафтовий гігант пережив тривалий колапс на ринку – графік - Фото 1
Динаміка ціни акцій Saudi Aramco / Markets Insider

Ринок нафти 2020 року: від "цінової війни" до від’ємних значень WTI

Ціна на акції ключових гравців нафтового ринку впали внаслідок обвалу цін на сировину в минулому місяці та поширенням пандемії коронавірусу. Як тільки попит на нафту почав знижуватися під впливом COVID-19, спалахнула "цінова війна" між Росією і Саудівською Аравією.

Тоді РФ відмовилася підтримати рішення Королівства знизити обсяги видобутку сировини, щоб стримати економічний занепад у світі. У результаті Саудівська Аравія, навпаки, збільшила нафтовидобуток і знизила ціни на сировину.

Як знизилися акції провідних нафтових компаній у період з 5 березня і до сьогодні: 

  • BP впали майже на 28%.
  • Royal Dutch Shell – на 26%.
  • Exxon Mobil опустилися на 9,5%.
  • Chevron – на 5%.

Через "цінову війну" пропозиція на ринку нафти досягла рекордних рівні, коли попит на сировину продовжував знижуватися. У квітні ціна травневих ф’ючерсів нафти WTI впала до негативного значення – мінус 37,6 долара за барель.

Далі ринки нафти відновили ріст, як тільки почала діяти угода ОПЕК+, ухвалена на початку квітня. У рамках домовленості передбачено зниження видобутку на 9,7 мільйона барелів на добу впродовж травня-червня; на 7,7 мільйона барелів – із липня і до кінця 2020 року; на 5,7 мільйона барелів – із січня 2021 року до травня 2022 року.

Станом на середу, 20 травня, нафта Brent торгується по 35,72 долара за барель, а WTI – по 33,04 долара за барель. 

Читайте нас у соц-мережах:
Теги по теме
Инвестиции
Источник материала
loader