Офіс генерального прокурора вивчив інтерв’ю Дмитра Гордона з колишньою «прокуроркою» окупованого Криму, нині депутаткою Держдуми Росії Наталією Поклонською та колишнім ватажком російських бойовиків Ігорем Гіркіним (Стрєлковим).
Про це пише «Бабель», який має в розпорядженні аналітичну довідку Офісу генпрокурора.
Зібрану інформацію правоохоронці планують передати до Міжнародного кримінального суду, який використовує відео-інтерв’ю та інші медіаджерела як докази при розслідуванні воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Правоохоронці допитають Дмитра Гордона як свідка та планують отримати від нього оригінали відеозаписів інтервʼю для проведення необхідних експертиз.
Зазначається, що Ігор Гіркін під час інтерв’ю особисто підтвердив:.
що йому відомо про кримінальне розслідування проти нього в Нідерландах у справі про збиття рейсу МН17.
Про це він зізнався вперше.
Тепер прокурори Нідерландів зможуть використати цю інформацію під час судового розгляду як підтвердження, що він може реалізувати своє право на захист;.
що він й інші особи страчували людей без суду, убивали цивільних осіб, виганяли цивільне населення на примусові роботи, незаконно позбавляли волі та катували захоплене цивільне населення;.
що Росія розв’язала і вела агресивну війну проти України, утворювала і фінансувала незаконні збройні формування, контролювала їхню злочинну діяльність, засилала їх на територію України;.
що колишнього командувача Військово-морських сил України схиляли до вчинення державної зради;.
факти про захоплення будівель і споруд правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування;.
що бойовики захоплювали зброю, військову техніку й озброєння Збройних сил України;.
причетність до вчинення терактів і диверсій.
Наталя Поклонська в інтерв’ю підтвердила:.
що знає про кримінальні провадження стосовно неї в Україні.
Це може бути використано під час спеціальних досудового та судового розглядів проваджень проти неї, а також у разі оскарження нею вироків в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ);.
що вона вчинила державну зраду, коли її призначили на посаду «прокурорки» так званої «Республіки Крим» у складі Російської Федерації.
роль так званого «глави Криму» Сергія Аксьонова та так званого «спікера парламенту Криму» Володимира Константинова у вирішенні питання про призначення її на посаду «прокурори»;.
свою співучасть в організації захоплення державної влади на території АР Крим та м.
Севастополя, а також у забезпеченні проведення незаконного загальнокримського «референдуму» 16 березня 2014 року;.
конкретні обставини, які містяться у підозрі, зокрема – вона проводила так звану «координаційну нараду керівників правоохоронних органів АР Крим» з приводу організації та проведення 16 березня 2014 року незаконного загальнокримського «референдуму»;.
свою участь у переслідуванні членів Меджлісу кримськотатарського народу;.
участь у незаконному позбавленні волі українців Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва, Олексія Чірнія;.
факт державної зради працівниці органів прокуратури (прізвище в документі не вказано), яка, зрадивши присязі, перейшла працювати в проросійську «прокуратуру Криму»;.
що сама за релігійними мотивами переслідувала представників політичної партії «Хізб ут-Тахрір», призначала обшуки, притягала до кримінальної відповідальності та сприяла незаконному позбавленню волі членів партії;.
що громадян України незаконно переводили з місць позбавлення волі, розміщених на тимчасово окупованій території півострова Крим, до місць позбавлення волі в РФ.
Реагуючи на протести громадськості, він заявив, що ці інтерв’ю проходили «у співдружності» з українськими спецслужбами і матеріали вже направлені в Міжнародний суд Гааги.
В СБУ ж сказали, що подібна «співпраця» з журналістами не передбачена законом, а «ми діємо виключно в рамках закону».
Гордон узяв обидва інтерв’ю з власної ініціативи, але спецслужба вивчає та аналізує їх і може використати як додатковий доказ захоплення Росією території України.