/http%3A%2F%2Fimages.unian.net%2Fphotos%2F2015_07%2F1436530874-7029.jpg)
Відкриття дитячих садків в Україні: МОЗ затвердив повний перелік рекомендацій
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F3cfaf702e603b00b4a05034c5038f4ec.jpg)
Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти.
Про це повідомляє у Facebook Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій. Також опубліковано скан-копію постанови головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, яка набуває чинності з 25 травня.
Нові правила роботи дитсадків: перед початком роботи закладу усім працівникам виміряють температуру, дітям мірятимуть температуру перед входом у заклад, працівники і діти, у яких температура буде вищою за 37,2 градусів за Цельсієм, не допускаються у заклад. Батьки, які приводять дитину у заклад, повинні користуватися масками. Заклади мають бути оснащені антисептиками, діти користуються ними виключно під наглядом вихователя. Також в ігровій формі за власним прикладом вихователі мають навчати дітей користуватися засобами захисту, правильно кашляти і міряти температуру.
На період карантину у дитсадках заборонено: використання багаторазових рушників; використання м’яких іграшок; використання килимів з довгим ворсом; використання вуличного взуття всередині дитсадка; проведення масових заходів за участі дітей більш ніж одної групи та за участю глядачів.
На період карантину рекомендується: не допускати змішування дитячих груп; надавати пріоритет іграм на свіжому повітрі; обмежити ігри, що передбачають фізичний контакт дітей та використання інвентаря.
Дитсадок повинен забезпечити: 5-денний запас усіх необхідних засобів захисту та дезінфікуючих засобів, їх правильну утилізацію; навчити працівників правилам правильного використання засобів захисту та організувати контроль виконання цих правил; замінити тверде мило на рідке, а тканинні рушники – на паперові; попередити батьків про особливі умови роботи закладу; регулярно прибирати приміщення з дезінфікуючими засобами; регулярно провітрювати приміщення; тимчасово відсторонити від роботи осіб із «групи ризику»; працівники закладу повинні регулярно користуватися антисептиками; працівники закладу повинні утримуватися від контакту з хворими людьми; працівники закладу мусять самоізолюватися, у разі підозри на респіраторне захворювання.
Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів встановив адаптивний карантин в Україні з 22 травня по 22 червня. Згідно з цим рішенням, з 25 травня в регіонах, які відповідають відповідним критеріям, дозволяється відкривати дошкільні навчальні заклади.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

