Від початку року в Україні зникла понад тисяча дітей: коли найбільше шансів їх розшукати
Від початку року в Україні зникла понад тисяча дітей: коли найбільше шансів їх розшукати

Від початку року в Україні зникла понад тисяча дітей: коли найбільше шансів їх розшукати

У понеділок, 25 травня, Міжнародний день зниклих дітей. В Україні від початку року зникла понад тисяча неповнолітніх. За інформацією поліції, найбільше шансів розшукати дитину лише в перші три години.

Як правильно поводити себе, якщо ваша дитина зникла, поради експертів далі в сюжеті Сніданку з 1+1.

За даними української поліції, 90% зниклих дітей знаходять. Правоохоронці акцентують на так званій "золотій першій годині" пошуку. Знайти в цей час дитину - це означає зберегти їй життя.

Утім, швидкість пошуку залежить не лише від поліції, а й від батьків, каже експертка з психології безпеки Олена Лізвінська. Вона вчить батьків,як діяти в екстрених ситуаціях. “Якщо ми не знайшли дитину протягом 15-30 хвилин самостійно, то звертаємо до правоохоронних органів. Ми шукаємо найсвіжішу фотографію дитину, щоб надати її правоохоронним органам. Також ми починаємо обдзвонювати всіх знайомих, близьких або родичів, які можуть перебувати поблизу”, - розповіла Олена Лізвінська.

Алгоритм дій може відрізнятися - це залежить від віку дитини. Якщо вона маленька, то навряд чи пішла далеко від дому. На це варто зважати. А якщо вже доросла – радіус пошуку може збільшитися і тут батькам допоможуть гаджети.

"Якщо відпускати дитину або підлітка на вулицю, то в нього має бути з собою постійно або заряджений мобільний, або гаджет.  Щоб дитина була на зв’язку, має бути коло знайомих або дітей з якими спілкується дитина. Вони мають бути доступні для батьків, а не тільки на телефоні дитини", - розповіла фахівчиня.

Відео Як правильно діяти, якщо дитина зникла – поради експерта

Сьогодні Міжнародний день зниклих дітей. В Україні з початку року зникла понад тисяча неповнолітніх. За інформацією поліції, найбільше шансів розшукати дитину лише в перші три години. А успіх залежить не лише від поліції, а й від дій самих батьків. То як же правильно поводити себе, якщо ваша дитина зникла – поради експертів далі в Сніданку. 

Як правильно діяти, якщо дитина зникла – поради експерта

Психолог наголошує, що це елементарні речі, але про них часто батьки забувають. Крім цього, підлітки йдуть з дому через конфлікти з рідними. Особливо через те, що не довіряють їм. Тому дуже важливо зберігати контакт із власною дитиною. Також варто підтримувати її, постійно моніторити соцмережі та мати власну базу контактів усіх, з ким спілкується дитина. У разі зникнення не варто зволікати ні секунди.

Источник материала
loader
loader