Спеціалізована антикорупційна прокуратура опублікувала відкритий лист до своїх прокурорів на ім'я Генерального прокурора Ірини Венедиктової.
Документ оприлюднено на сторінці САП у Фейсбуці, інформує Цензор.НЕМАЄ. Під ним стоїть кілька десятків підписів.
Автори документа нагадують Венедиктової, що, згідно із законом України "Про прокуратуру", Генеральний прокурор не має права давати вказівки прокурорам САП.
Про справи, в затягуванні яких Венедиктова раніше звинуватила САП, в листі сказано, що "всі вони дісталися НАБУ/САП "у спадок" від дореформеної ГПУ, а тому необхідно насамперед запитати у Генерального прокурора, чому ці справи так довго не передавалися до суду прокурорами, які здійснювали процесуальне керівництво до зміни підслідності і які зараз працюють в Офісі Генерального прокурора".
Про справу колишнього керівника правоохоронного органу, а нині народного депутата в листі сказано, що суд встановив у ньому порушення прокуратурою розумних термінів розслідування, і тільки після цього справу було передано НАБУ. "При цьому як слідчі, так і прокурори ГПУ по справі до 15.12.2019 не втрачали ніяких повноважень і мали не тільки право, але й обов'язок закінчити досудове розслідування", — стверджують автори листа.
Що стосується наведеного Венедиктової як приклад справу про розкрадання коштів при виконанні державного оборонного замовлення, то "Офіс Генерального прокурора справа в САП передав з порушенням підслідності, на що звернув увагу Вищий антикорупційний суд, повертаючи клопотання прокурору", — сказано в листі.
Також у документі зазначено, що НАБУ досі не отримало від Офісу генпрокурора матеріали кількох кримінальних справ, підслідність яких НАБУ була визначена півроку тому.
"Просимо Генерального прокурора сприяти прокурорам САП і виконати вимоги КПК України, зокрема, щодо виключної обов'язку внесення в Єдиний реєстр досудових розслідувань відомості про вчинення народним депутатом України тяжкого кримінального правопорушення, яке завдає державі багатомільйонних збитків (відповідні матеріали САП направлено ще три місяці тому)", — додають автори листа.
Прокурори САП стверджують, що "завжди налаштовані на ефективне співробітництво з Офісом Генпрокурора в межах, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України та Законом України "Про прокуратуру".