19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
"Податок" на телевізори та смартфони: Кабмін планує "залізти" в кишені українців
"Податок" на телевізори та смартфони: Кабмін планує "залізти" в кишені українців

"Податок" на телевізори та смартфони: Кабмін планує "залізти" в кишені українців

Зокрема, обкласти новим збором при купівлі смартфонів, планшетів, ноутбуків, телевізорів і навіть офісного паперу.

Про це йдеться у відеоблозі "Право на правду" на 24 каналі.Варто зазначити, що ця ідея спала на думку не уряду Шмигаля.

Закон про запровадження цього податку на телевізори ухвалили ще у 2018 році за ініціативою тодішнього прем'єра Гройсмана.

Саме він вносив цей законопроекту у Верховну Раду, яка більшістю голосів його і підтримала.І найбільше голосів за цей законопроєкт дала фракція БПП.

Особливо відзначився депутат Олександр Співаковський, який перед цим особисто лобіював введення цього податку на телевізори і смартфони.

Колишній нардеп Олександр Співаковський / Фото "Голос України"В чому ж ідея цього нового податку?Автори закону вважають: в Україні треба захищати авторські права на музику, фільми і книги від незаконного копіювання.

Тому вирішили боротися з піратами "килимовим бомбардуванням", обклавши всю електроніку, на якій щось можна слухати, дивитися або читати, додатковим збором.

Передбачається, що тепер при ввезенні кожного такого пристрою – чи то телевізор, чи смартфон, фірма-імпортер має заплатити додатково 2,5% його вартості.

В іншому разі, цей товар митниця просто не пустить в Україну.

Ну, а сплативши на кордоні цей збір, як ви розумієте, імпортер просто потім закладе його у кінцеву ціну в магазині, і попросту перекладе його на вас.

Відтак, після введення цього податку вартість електроніки може зрости, а ви трохи збіднієте.

Куди ж підуть гроші, які ви додатково викладатимете при купівлі телевізору чи нового i.

Phone? Згідно з законом, їх отримуватимуть 2 громадські організації – Український музичний альянс та Всеукраїнська агенція авторських прав.

А вони вже шукатимуть письменників, режисерів та музикантів, як в Україні, так і по всьому світу, і їм віддавати частину зібраних грошей.

При цьому, значну частину коштів вони залишатимуть на власні потреби.

А в разі, якщо не знайдуть виконавця чи автора, то і ці гроші теж залишать собі.Так само цим додатковим збором планується обкласти не лише електроніку, а й офісний папір та копіювальну техніку.

Чому? А раптом ви скачаєте з інтернету текст якоїсь книжки, роздрукуєте і розмножите її на ксероксі?Відтак, з кожної пачки паперу пропонується додатково брати 2% її вартості, а на кожний копіювальний апарат додатково накинути 3% його ціни.

І байдуже, що ви на папері не книжку роздруковуєте, а пишете заяву про прийом на роботу або пишете власне оповідання.

З вас все одно братимуть гроші, щоб потім, можливо, якщо вдасться, віддати їх авторам книжок, яких у цій громадській організації керівництво самостійно визначить.

Нікого не цікавить, що хоч закон спрямований проти піратів, натомість ви сумлінно платите за книжки, фільми чи музику, купуючи їх на платних сервісах онлайн.

І при цьому ж, ви маєте платити тепер і за себе, і за них.

Навіть якщо хтось користується піратським контентом, то автори закону разом з його лобістами вирішили, що страждати, тобто платити, мають усі.

Навіть якщо на своєму телевізорі ви взагалі не дивитесь фільми, а дивитесь лише інформаційні програми 24 каналу.І навіть, якщо на своєму смартфоні ви не слухаєте музику, а лише заходите в пошту і спілкуєтесь з друзями в соцмережах, ви все одно маєте заплатити відступні для цих 2 маловідомих структур.

Пірати і далі нічого не платитимуть.

Бо податок цей був вигаданий майже 20 років тому, коли піратство в Україні справді було масштабним.

Відтак, боротися з ним можна було лише обклавши кожний відеомагнітофон чи комп'ютер, чистий компакт-диск чи відеокасету спеціальним збором.

Але це було 20 років тому.

Сьогодні технології розвинулись настільки, а доступ до легального контенту так подешевшав, що все більше людей качають музику не з піратських сайтів, а з платних музичних сервісів телефонів.

А улюблені фільми і серіали дивляться, купуючи доступ до цифрового телебачення./ Фото A.

Ну а якщо хтось і розміщує піратський контент у мережі, то набагато простіше і швидше просто заблокувати його сайт і вирахувати власника через точку доступу в інтернеті.

Адже саме для цього ми як платники податків ще й утримуємо за свої гроші цілий підрозділ кіберполіції в структурі МВС.

Тим не менше, вас, якщо щось любите читати, слухати чи дивитись, тепер змусять платити двічі: вперше, коли ви купуєте телевізор чи смартфон, а потім, коли ви легально купуєте музику, фільми чи книги.

А пірати і далі нічого не платитимуть.

При цьому, очевидно, що з введенням нового збору зросте і кількість контрабандно ввезеної електроніки.

Оскільки збільшення мит завжди призводить лише до виникнення схем, як ці мита обійти.

Такий сюрприз готує уряд незабаром, бо введенню цього податку просто завадив карантин.

А тепер, як тільки він послабиться, то Кабмін, виконуючи закон прийнятий попередниками, змушений буде ввести його в дію.

Давши 2 організаціям можливість сісти на багатомільйонні потоки, які наповнюватимуться з ваших кишень.

До речі, свого часу це хотів зробити ще Дмитро Табачник – міністр освіти в часи Януковича.

Саме він та його оточення проштовхувало цю ідею податку на телевізори.

Але втеча з України завадила Табачнику накинути на громадян ще й це ярмо під вивіскою захисту авторських прав.

За нього половину роботи зробили Гройсман і партія Порошенка.

І якщо "Слуги народу" не хочуть повторити долю всіх перелічених персонажів, то їм варто було цю відмовитись від впровадження від цієї схеми збору грошей.

І не дратувати людей в ці і так не прості часи.

Источник материала
Поделиться сюжетом