Місцеві вибори 2020: як змінити адресу голосування
Місцеві вибори 2020: як змінити адресу голосування

Місцеві вибори 2020: як змінити адресу голосування

В Україні дозволили змінювати адресу голосування на виборах.

Офіційна постанова, ухвалена ЦВК, почала діяти в середу, 1 липня.

Відтепер українці зможуть проголосувати без прописки у паспорті.

Факти ICTV розповідають, коли та як можна змінити місце голосування на виборах 2020.

Як змінити адресу голосування.

Для того, аби змінити місце голосування, необхідно звернутися до Державного реєстру виборців: тільки ця установа може зафіксувати виборчу адресу за місцем фактичного проживання виборця.

Звернення має бути підкріплене заявою щодо зміни виборчої адреси (якщо ДРВ містить дані про виборця, але він не перебуває у зареєстрованому місті) або щодо включення до ДРВ (якщо особі нещодавно виповнилося 18 років та її даних у реєстрі ще немає).

У зв’язку з карантином, а також для зручності громадян, документ можна подати як у письмовому, так і в електронному варіанті.

Використання електронного підпису виборця є обов’язковим.

Читайте: Міністр Степанов дав можливість місцевій владі посилювати карантин, однак вони цього не роблять через вибори – експерт.

Введення можливості електронної подачі заяви також спрощує зміну виборчої адреси для осіб з інвалідністю.

Коли змінити адресу голосування.

У постанові ЦВК йдеться, що подавати документи на зміну виборчої адреси можна у міжвиборчий період та у перші п’ять днів виборчого процесу.

Щоб проголосувати на місцевих виборах, які пройдуть восени 2020 року, подати документ необхідно до 9 вересня.

Державний реєстр виборців може визначити виборчу адресу виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, за місцем його фактичного проживання.

Зміна виборчої адреси згідно із новою постановою є довготривалою – перед наступними виборами оновлювати дані не потрібно.

У разі виникнення непередбачених ситуацій із повторною заявою про зміну виборчої адреси громадянин може звернутися в ДРВ лише через 180 днів після першого подання документів.

Виборчий кодекс України.

4 червня народні депутати ухвалили низку змін до виборчого законодавства, що спрямовані на боротьбу із неузгодженостями та складнощами, які виникали під час виборів в Україні.

Серед головних нововведень – цифрові рішення, зокрема система електронного підрахунку виборчих голосів, стеження та боротьба із так званими кандидатами-двійниками, а також встановлення точних часових рамок проведення місцевих виборів.

Зміни до кодексу підтримали 292 народні депутати.

Теги по теме
ЦИК
Источник материала
loader
loader