Посол у Франції, якого звільнив Зеленський, зробив застереження для української влади
Посол у Франції, якого звільнив Зеленський, зробив застереження для української влади

Посол у Франції, якого звільнив Зеленський, зробив застереження для української влади

Дипломат Олег Шамшур, якого президент Володимир Зеленський звільнив 11 червня з посади посла України у Франції та з посади постійного представника України у ЮНЕСКО, побажав успіхів у роботі своєму наступнику Вадиму Омельченко.

В інтерв’ю «Главкому» Олег Шамшур зазначив, що не знайомий особисто з Вадимом Омельченком «Я мав нагоду приймати пана Омельченка один раз у себе в кабінеті, здається, ми пили непогану каву, але я його зовсім не знаю.

Єдине, що я можу з цього приводу сказати: бажаю йому всіляких успіхів у роботі на посаді посла України у Франції і якщо він буде призначений, у роботі постпредом України в ЮНЕСКО», – розповів Шамшур.

На запитання про те, які він ставиться до того, що на такому відповідальному дипломатичному напрямку працюватиме людина без відповідного досвіду і без дипломатичного рангу, Олег Шамшур відповів, що для того, щоб мати ранг, потрібно працювати в системі МЗС – в Києві або за кордоном.

«Наскільки мені відомо, пан Вадим в системі МЗС не працював, то наразі у нього дипломатичного рангу, мабуть, немає», – зазначив дипломат.

Олег Шамшур також у розмові з «Главком» торкнувся проблеми сучасного ставлення до дипломатів і дипломатичної служби.

«У мене склалося стійке враження, що в нашому суспільстві і в політичних колах посилюється упевненість, що на ниві міжнародної політики може успішно працювати будь-яка інтелектуально розвинена людина (бажано, з деяким знанням іноземних мов).

Хочу розчарувати прихильників цієї тези: ми не досягли такого рівня розвитку дипломатичної служби і нашої зовнішньополітичної діяльності, коли можемо собі дозволяти подібні експерименти.

Не є аргументом посилання на досвід інших держав, перед якими стоять інші виклики і які мають стабільнішу політичну систему та більш ефективно функціонуючу дипломатичну службу.

На моє переконання, в основі будь-якої серйозної справи має знаходитись професіоналізм, вміле володіння професійним інструментарієм.

Без цього, навіть найбільш оригінальні ідеї та здібності можуть залишитись в галузі інтелектуальних вправ.

Я гадаю, що маю право це сказати, оскільки прийшов до МЗС у 1993 році після роботи в НАНУ і попри профільну освіту і дослідницьку діяльність в сфері американістики, достатньо багато часу витратив на опанування основ дипломатичної професії», – розповів дипломат.

Олег Шамшур працював послом України у Франції з листопада 2014 року.

Указ про звільнення Шамшура з’явився у фіналі скандальної історії за участю компанії Danone.

Свого часу, перебуваючи на окупованому Донбасі, цей діяч стріляв по українських військових і є персоною нон-грата в нашій країні.

Реклама за участю одіозного росіянина викликала обурення в Україні, і наше посольство у Франції, саме там знаходиться штаб-квартира компанії, відповідно відреагувало.

Як підсумок – Danone погодився зняти з ефіру телерекламу з Пореченковим.

Наступного ж дня Шамшура відправили у відставку, що породило чимало чуток та версій.

«Варто дещо прояснити».

Інтерв’ю з Олегом Шамшуром – послом у Франції, якого звільнив Зеленський.

Источник материала
Поделиться сюжетом