![Відновлення водопостачання до Криму: у Кремлі прокоментували ймовірність атаки РФ на південь України](https://thumbor.my.ua/l0sC9JtVkz_Sw_olBMMLhVAshs8=/800x400/smart/filters:format(webp)/http%3A%2F%2Fimages.unian.net%2Fphotos%2F2019_12%2F1577187175-5017.jpg)
Відновлення водопостачання до Криму: у Кремлі прокоментували ймовірність атаки РФ на південь України
![Адмінкордон з окупованим Кимом / фото УНІАН](https://thumbor.my.ua/2QALBxwBa00HHpiiMATT2N0MS8o=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F3a46126b359ba192de0502fa843ad867.jpg)
Про це прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков сказав журналістам у Москві, відповідаючи на прохання власного кореспондента УНІАН у РФ підтвердити або спростувати інформацію про плани російського керівництва ввести в південні регіони України війська з метою налагодити постачання води до окупованого Криму.
«Це абсолютна дурість. Це штучне нагнітання антиросійської істерії в Україні, на наш жаль, яка жодним чином не сприяє врегулюванню ситуації на південному сході», - сказав Пєсков.
На прохання УНІАН пояснити, як у Кремлі ставляться до таких заяв російських представників у телеефірах, зокрема, до заяви глави Центру політичної кон'юнктури Олексія Чеснакова, про те, що вторгнення в Україну можна буде пояснити «гуманітарними» міркуваннями, Пєсков сказав: «Чеснаков, з яким мені довелося працювати разом не один рік в Адміністрації президента, справді свого часу був співробітником АП. Зараз він таким не є, є скоріше дуже талановитим і дуже обізнаним російським експертом, але його не можна називати російським представником».
Як повідомляв УНІАН, 11 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що питання відновлення постачань Україною води через Північно-Кримський канал до окупованого Криму не стоїть на порядку денному.
5 липня командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа не виключив, що російська армія спробує зайти в Херсонську область з окупованого Криму. За словами командувача ВМС, головною метою окупантів буде можливість пустити воду з Дніпра в Північно-Кримський канал.
Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом. Після окупації Криму Росією у 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. Екологи звертають увагу, що регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові. Окупаційна влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)