Як не інфікуватися коронавірусом та легко його перенести: поради від лікаря
Як не інфікуватися коронавірусом та легко його перенести: поради від лікаря

Як не інфікуватися коронавірусом та легко його перенести: поради від лікаря

Коронавірусна інфекція хоча дещо і уповільнила темпи поширення Україною, утім, за добу про діагноз COVID-19 дізнаються сотні людей. 

Про те, як знизити ризики інфікування коронавірусом, а у разі зараження - легше перенести, розповів лікар-анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський у своєму Facebook.

За словами лікаря, передовсім потрібно дотримуватися всіх протиепідемічних заходів, а у разі зараження - не панікувати. 

1. Залишайтеся дома стільки, скільки можете. За можливості, не їздіть містом і не ходіть на роботу. Цим ви зможете не сіяти хворобу на інших і вберегти себе від ускладнень. Не панікуйте, що ваш лікар не їде до вас особисто і не слухає вас, а консультує по телефону. В більшості випадків, за типового перебігу, по телефону можна лікувати так само ефективно. Якщо є будь-які запитання, телефонуйте своєму лікарю і консультуйтеся.

2. Багато пийте. За день потрібно випивати приблизно 3 л рідини. Не важливо що, важливо - скільки. Тому пийте, пийте і пийте. Навіть якщо не хочеться, пийте. І поки є температура, доти пийте. Не змушуйте себе їсти, якщо не хочеться. Можна не їсти, не страшно. А пити потрібно через не хочу.

3. Не пийте жарознижувальні просто так, щоб стало легше. Пийте тільки тоді, коли температура піднімається вище 38.5. Найкраще вживайте парацетамол. І в жодному разі не пийте стільки, щоб збити температуру до 36.6 і на довше. Зробите гірше. Якщо є хвороба - мусить бути температура. Нічого страшного. Просто вона повинна бути в межах 37.5 - 38.5. І коли п‘єте парацетамол, наша задача увійти у цей безпечний температурний коридор і в ньому триматися, а не збити її до норми.

4. Більше нічого не потрібно пити. Противірусні не потрібні. Від кашлю - не потрібно. Нічого більше не потрібно. Антибіотики інколи треба, але не завжди. З приводу антибіотиків варто радитися з лікарями.

5. Якщо хочеться кашляти, у разі можливості виходьте на вулицю, на свіже повітря, подалі від людей і викашлюйте все в повітря. Не потрібно пити ліків від кашлю! Там зовсім інший механізм. Потрібно просто викашлювати все і побільше дихати свіжим повітрям.

6. Коронавірус - це марафон, а не спринтерський забіг. Зазвичай, температура тримається десь 2 тижні, а потім іде на спад. Якщо багато п‘єте різних ліків, то ще довше може триматися. Не панікуйте. Наберіться терпіння і чекайте. Прислухайтеся до свого дихання. Якщо дихати легко і немає задишки, значить все не так погано. Якщо болить спина, під лопаткою, в ділянці нирок, ще десь, не страшно. Переболить і все буде добре. Головне - щоб дихати було нормально. Якщо ж з‘являється задишка, тоді необхідно кликати на допомогу, самі не впораєтеся, скоріше за все.

"Ще раз: не панікуйте! Скоро майже у всіх буде імунітет. Принаймні, я так сподіваюся. Організм часто сам знає, що йому робити, і нам потрібно йому не завадити. Але не робіть все, що побачили на ютубі, чи що знайома сказала, що з нею подруга з Білорусі поділилася, якій друзі з Німеччини радили. Не дихайте спиртом, не вкутуйтеся гарячими рушниками і не змішуйте вкупу все, що десь тільки почули. Ще раз перечитайте спочатку і робіть прості речі, які допоможуть пройти хворобу без ускладнень. І нехай всім допоможе Бог!", - написав лікар.

Зараз маємо ситуацію, що у нашій місцевості коронавірус розгулявся на повну. Людей хворіє дуже багато. До мене дзвонять...

Опубликовано Paul Silkovskyi Воскресенье, 28 июня 2020 г.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, чи готова Україна до другої хвилі коронавірусу.  

Источник материала
Поделиться сюжетом