США у річницю катастрофи MH17 звернулися до Росії
США у річницю катастрофи MH17 звернулися до Росії

США у річницю катастрофи MH17 звернулися до Росії

Також у США закликають РФ співпрацювати з усіма державами, які добиваються встановлення справедливості у справі щодо збиття літака.
REUTERS
REUTERS

У Сполучених Штатах Америки закликають Російську Федерацію допомогти долучити осіб, обвинувачених у справі збиття малайзійського літака рейсу MH17, до судового процесу, який відбувається в Нідерландах.

Про це йдеться у відеозаяві тимчасового повіреного в справах США в Україні Крістіни Квін, розміщеної у Twitter.

"Ми висловлюємо найглибші співчуття рідним та близьким 298 невинних мирних громадян, які перебували на борту рейсу MH17 авіакомпанії "Малайзійські авіалінії" і які загинули у цей день шість років тому. Ми закликаємо Росію поважати та дотримуватися резолюції Ради безпеки ООН 2166, яка вимагає притягнути до відповідальності осіб, причетних до цієї катастрофи, та повну співпрацю усіх держав щодо встановлення до відповідальності", - наголосила Квін.

Також вона заявила, що Росія повинна гарантувати, що будь-які обвинувачені особи, які перебувають у Росії чи на підконтрольній Росії території, постануть перед правосуддям.

"Росія неодноразово перешкоджала заходам щодо врегулювання конфлікту на сході України, який вона розпочала і продовжує розпалювати. Росія повинна запровадити всебічне припинення вогню, вивести свої війська та важке озброєння, підтримати розформування збройних формувань, що діють на Донбасі, та повернути Україні контроль над її міжнародно визнаними кордонами", - зазначила Квін.

Американський дипломат додала, що так само США закликають Росію припинити окупацію Криму, повернути Україні контроль над півостровом та звільнити всіх українських політичних в'язнів.

Квін запевнила, що США твердо стоять на боці України у підтримці її суверенітету і територіальної цілісності.

"Ми впевнені, що нідерландська правова система встановить істину та забезпечить справедливість у судовому процесі щодо рейсу MH17", - наголосила Квін.

Як повідомляв УНІАН, літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий 17 липня 2014 року над окупованою Росією територією Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували були на борту. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

24 травня 2018 року міжнародна спільна слідча група надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група дійшла висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого був збитий літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

У 6-ту річницю збиття #MH17 ми висловлюємо співчуття родинам та друзям 298 невинних цивільних людей, які втратили життя. Ми закликаємо Росію повністю співпрацювати зі слідством та зусиллями щодо встановлення відповідальності, згідно з Резолюцією 2166 Ради Безпеки ООН. pic.twitter.com/JohDtVRNVg

— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) July 17, 2020

19 червня 2019 року спільна слідча група заявила, що першими чотирма підозрюваними в трагедії рейсу МН17 є російський терорист Ігор Гіркін (Стрєлков), який влітку 2014 року був так званим "міністром оборони ДНР", російський генерал Сергій Дубінський (позивний "Хмурий"), який керував "розвідкою ДНР", Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), який у 2014 році був "головою 2-го відділу ГРУ "ДНР", а також Леонід Харченко (позивний "Крот"), який був ватажком "розвідувального батальйону" бойовиків.

Суд над підозрюваними в збитті малайзійського "Боїнга" розпочався 9 березня 2020 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader