В акваторії Чорного моря розпочалися ювілейні українсько-американські навчання "Сі Бриз"
В акваторії Чорного моря розпочалися ювілейні українсько-американські навчання "Сі Бриз"

В акваторії Чорного моря розпочалися ювілейні українсько-американські навчання "Сі Бриз"

Сьогодні, 20 липня, розпочалися ювілейні - 20-ті - українсько-американські навчання "Сі Бриз". Однак з огляду на пандемію коронавірусу, цьогоріч навчання розгортатимуться в акваторії Чорного моря без контакту особового складу.

Про це повідомляє "АрміяInform".

Міжнародні навчання серії "Сі Бриз" обмежаться лише морською фазою із залученням авіації через пандемію коронавірусу.

"Сі Бриз" триватимуть упродовж тижня. У навчаннях запланована участь ракетного есмінця типу "Арлі Берк" USS Porter і патрульного протичовнового літака P-8 Poseidon ВМС США, а також кораблів постійної військово-морської групи НАТО, які вже прибули у Чорне море.

Усього до "Сі Бриз-2020" планується залучити близько 2 тисяч осіб із дев’яти країн, зокрема понад 20 кораблів, а також літаки, гвинтокрили тощо. Загалом у навчаннях, окрім України і США, візьмуть участь військові Болгарії, Грузії, Норвегії, Франції, Румунії, Іспанії та Туреччини.

"Участь Сполучених Штатів у цих багатонаціональних навчаннях вкотре підтверджує прихильність ВМС США та Шостого флоту, зокрема, до наших союзників і партнерів по НАТО. Навчання "Сі Бриз" є реальною демонстрацією рішучості США щодо колективного захисту Європи. Тому ці навчання спільно з нашими партнерами проходитимуть в Чорноморському регіоні", - відзначив командувач Шостого флоту Військово-Морських сил США віцеадмірал Юджин Блек.

За словами командувача Військово-Морських сил ЗСУ контрадмірала Олексія Неїжпапи, головне призначення "Сі Бризу" - підтримання стабільності й безпеки у Чорноморському регіоні. Тому головним завданням для морського компонента навчань є відпрацювання операцій за стандартами Альянсу, що направлені на забезпечення миру та безпеки у кризовому регіоні.

За задумом Командування національного військового флоту, один з інструментів навчань серії "Сі Бризу", який слід максимально ефективно використати, - це перехід ВМС України на стандарти НАТО. Тобто, під час навчань корабельно-катерні тактичні групи українських ВМС мають набути необхідного рівня взаємосумісності, бойових та оперативних спроможностей діяти у взаємодії з кораблями Альянсу.

Передбачається, що в процесі навчань у морі кораблі країн-учасниць здійснюватимуть спільні тактичні маневрування, тренуватимуться з організації зв’язку, протимінних дій, передачі вантажів на ходу. Екіпажі кораблів та катерів відпрацюють питання взаємодії з тактичною та морською авіацією, проведуть низку навчань з протиповітряної, протикорабельної і протикатерної оборони на переході морем, відпрацюють завдання операцій з морського перехоплення та огляду судна-порушника. Крім того, виконають завдання з посилення охорони і оборони важливих об’єктів морської інфраструктури та морегосподарського комплексу.

"Важливим випробуванням для військових моряків стане виконання бойових вправ артилерійських стрільб по морських і повітряних цілях, а також проведення навчань з боротьби за живучість та порятунку екіпажу корабля, що зазнав лиха в морі", - додають у повідомленні.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін в понеділок, 20 липня, приїхавдо незаконно анексованого Криму. Він бере участь у церемонії закладення нових російських бойових кораблів для Військово-морського флоту РФ у Керчі. 

Источник материала
loader
loader