Рада прийняла закон про сільськогосподарську кооперацію
Рада прийняла закон про сільськогосподарську кооперацію

Рада прийняла закон про сільськогосподарську кооперацію

Закон удосконалює правовідносини щодо створення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів в країні
Ілюстрація REUTERS
Ілюстрація REUTERS

Верховна Рада України ухвалила закон про сільськогосподарську кооперацію, який регулює правовідносини щодо створення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів в країні.

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення законопроекту №0856 у другому читанні і в цілому проголосували 238 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Що зміниться

"Законопроектом пропонується відмовитися від жорсткого поділу сільськогосподарських кооперативів за типами на виробничі та обслуговуючі, надаючи членам (засновникам) сільськогосподарського кооперативу самостійно обирати види діяльності: виробничий, обслуговуючий, переробний або багатофункціональний, а також форму діяльності - з метою або без мети отримання прибутку. Відповідно пропонується перехід до єдиної організаційно-правовій формі - сільськогосподарський кооператив", - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Крім того, законопроект передбачає створення у кооперативах, створених без мети отримання прибутку, основного фонду, який формується за рахунок внесків членів кооперативу з можливістю повернення цих внесків.

Також сельхозкооперативам буде надаватися компенсація до 90% суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ)

У записці зазначається, що сільськогосподарські кооперативи є однією з найбільш поширених та ефективних форм об'єднання сільгосптоваровиробників, частка яких на аграрному ринку Євросоюзу становить 40-50%, а в окремих державах і секторах доходить до 70%. В Україні ж кількість сільськогосподарських кооперативів залишається мізерним.

Як розвивалися події

Проект закону України про сільськогосподарську кооперацію №0856 був зареєстрований у парламенті у червні 2018 року, його розгляд неодноразово переносилося.

Депутати прийняли законопроект у першому читанні у червні 2019 року. За прийняття законопроекту (№6527) за основу проголосували 233 народних депутата при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Источник материала
loader
loader