Про це йдеться в оприлюдненому звіті компанії.
Доходи
73% доходів ОГТСУ отримала за надання послуг з транзиту газу з РФ в країни ЄС і в Молдову, 27% - за послуги транспортування в Україну, послуги з добового балансування та ін.
«Більш ніж половина витрат були використані на придбання природного газу для виробничих потреб і послуг балансування. Решта — на технічне обслуговування та поточні ремонти об'єктів ГТС, паливно-мастильні матеріали та реагенти, податки та інші виробничі витрати», — заявили в компанії.
Також за звітний період компанія виплатила 5,1 млрд грн податків у бюджети всіх рівнів, ще 1,4 млрд грн податку на прибуток за другий квартал 2020 року будуть виплачені в серпні.
Боржники
У ОГТСУ також заявили, що за підсумками півріччя загальна заборгованість перед компанією за негативні небаланси становить 1,03 млрд грн, 99% якої сформовано облгазами.
В інших 4 замовників послуг з транспортування газу — 2,6 млн грн боргів.
«Рівень розрахунків облгазів перед ОГТСУ за негативні небаланси становить лише 14%», — йдеться в повідомленні.
За оцінкою ОГТСУ, якщо проблему несплати приватними облгазами за відібраний газ не буде оперативно вирішено, то до кінця року обсяг сумнівної заборгованості може зрости до 5 млрд грн.
Хронологія подій
- З 1 січня 2020 року функції оператора магістральних газопроводів перейшли від держкомпанії "Укртрансгаз" до "Оператора ГТС України", який був переданий в управління держкомпанії "Магістральні газопроводи України" (МГУ), підпорядкованої Міністерству фінансів України.
- У травні 2020 року Державне підприємство "Оператор ГТС України" подало в суд на сім облгазів через багатомільйонні борги за газ.
- 15 липня 2020 року Кабінет міністрів України вніс держкомпанію "Оператор газотранспортної системи" до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.
- 23 липня 2020 року голова компанії "Оператор ГТС України" Макогон Сергій розповів, куди піде більша частина доходу компанії.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram