Біля будівлі МВС у Києві розпочалася акція до роковин нападу на Гандзюк
Біля будівлі МВС у Києві розпочалася акція до роковин нападу на Гандзюк

Біля будівлі МВС у Києві розпочалася акція до роковин нападу на Гандзюк

На даний час там зібралися кілька десятків людей, зокрема друзі та знайомі Катерини, а також громадські активісти.
Учасники акції вигукують: “Авакова у відставку!” / Фото УНІАН
Учасники акції вигукують: “Авакова у відставку!” / Фото УНІАН

Біля будівлі Міністерства внутрішніх справ України розпочалася акція, присвячена другим роковинам нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк.

Як передає кореспондент УНІАН, близько десятка активістів вишукувалися в шеренгу перед входом до МВС.

Вони тримають в руках саморобні плакати із закресленими іменами та прізвищами тих, хто безпосередньо причетний до вбивства Гандзюк, і тих, хто, на думку активістів, нині покриває вбивць.

Зокрема, на плакатах прізвища: Олексій Левін, Євген Рищук, Арсен Аваков, Ігор Павловський, Андрій Гордєєв, Владислав Мангер, Артур Меріков, Ілля Кива, Антон Геращенко та Артем Шевченко.

Учасники акції вигукують: “Авакова у відставку!”

Довідка УНІАН. Громадська активістка Катерина Гандзюк померла в київській лікарні 4 листопада 2018 року. За три місяці до цього в Херсоні невідомий хлюпнув їй в обличчя сірчаною кислотою, вона отримала хімічні опіки понад 30% тіла.

6 червня 2019 року було засуджено п’ятьох виконавців злочину.

Також у справі про вбивство Гандзюк фігурують раніше судимий громадянин Левін (Москаленко), голова Херсонської облради Владислав Мангер та Ігор Павловський - колишній помічник народного депутата від «БПП» Миколи Паламарчука.

Крім того, громадські активісти вважають, що до вбивства Гандзюк причетні колишній голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв і екс-заступник голови ОДА Євген Рищук.

У січні 2020 року було затримано Павловського і Левіна, обох суди відправили під варту.

27 квітня в Офісі генпрокурора повідомили про встановлення кінцевого замовника вбивства - Мангера, який за попередньою змовою з Левіним організував нанесення тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, що призвели до її смерті.

Ця заява викликала обурення у потерпілих, їх захисника Закревської та громадськості. Вони переконані, що докази проти Мангера не зібрано, і що справа розвалиться у суді.

Мангер і Левін підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу.

25 березня Шевченківський райсуд Києва продовжив терміни досудового слідства у справі Гандзюк до 29 липня.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Источник материала
loader
loader