Влада вважає, що причиною потужного вибуху в Бейруті стали зварювальні роботи на портовому складі, де зберігалися 2750 тонн аміачної селітри. Вантаж був конфіскований з судна, яке належало російському підприємцю.
Як повідомляє «РБК» з посиланням на ліванський телеканал LBCI, селітра зберігалася на складі 6 років - у 2014 році її конфіскували з судна Rhosus, яка перевозила вантаж з Батумі в Мозамбік. Конфіскована селітра зберігалася на складі 12-го причалу порту Бейруту, її мали утилізувати.
Зазначається, що власником судна був бізнесмен, уродженець Хабаровська Ігор Гречушкін. За словами моряків Rhosus, Гречушкін заявив про банкрутство і «фактично кинув судно напризволяще». Юристи кредиторів отримали три ордери на арешт Rhosus, яке ходило під молдавським прапором.
На борту, як стверджується, знаходилися 8 українських моряків. Частина з них через роботодавця застрягла в Лівані та була змушена звернутися до українського консула для повернення на батьківщину.
Вибух в Бейруті - подробиці
Нагадаємо, увечері 4 серпня в порту столиці Лівану Бейрут стався потужний вибух , поки відомо про щонайменше 100 загиблих і майже 4000 поранених. Влада Лівану оголосила столицю зоною лиха.
Бригадний генерал Аббас Ібрагім заявив, що в ангарі в районі вибуху зберігалися конфісковані вибухонебезпечні матеріали, їх нібито готували до знищення.
УНІАН зібрав всі подробиці вибуху в Бейруті .
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram