"Обезголовити неможливо": політолог назвав перевагу відсутності лідера у протестах в Білорусі
"Обезголовити неможливо": політолог назвав перевагу відсутності лідера у протестах в Білорусі

"Обезголовити неможливо": політолог назвав перевагу відсутності лідера у протестах в Білорусі

Експерт при цьому зазначив, що наявність лідера в білоруських протестах – медаль, яка має дві сторони.
У Білорусі продовжуються протести проти Лукашенка / REUTERS
У Білорусі продовжуються протести проти Лукашенка / REUTERS

«Протест, який не має лідера, це безумовно проблема. Але хронічно він не може мати лідера, тому що політичні еліти вихолощені. Хто може їх очолити? Лідер може хіба народитися в цьому процесі», - зазначив експерт в ефірі телеканалу «Україна 24».

За його словами, наявність лідера в білоруських протестах – медаль, яка має дві сторони.

«Якби протести мали лідерів, обезголовити протест було б неймовірно просто. На жаль або на щастя - лідерів немає. І дуже швидко обезголовити цей протест просто неможливо. Він, по суті… Нам би хотілося робити аналогії з Майданом (в Україні – ред.), але це більше Гонконг. Подивіться, FireChat, Telegram, WhatsApp – все це звідти прийшло за своєю суттю для протесту, тому й певні лідери там також були, але одного лідера не було», - заявив Бондаренко.

Протести в Білорусі: хронологія подій

  • 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. У ЦВК оприлюднили попередні результати. Так, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,23% виборців, за Світлану Тихановську - 9,9%, за Анну Канопацьку - 1,68%, за Сергія Черечня - 1,13%, за Андрія Дмитрієва - 1,04%, проти всіх - 6,02%.
  • 9 серпня ввечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, сталися сутички з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в протестуючих гумовими кулями.
  • У понеділок ввечері протести поновилися. Силовики в Мінську знову відкрили вогонь по протестувальниках. У МВС Білорусі підтвердили загибель одного з демонстрантів.
  • Кандидат в президенти Тихановська заявила про те, що вважає себе переможцем минулих виборів, і закликала свого суперника, чинного президента Олександра Лукашенка, до переговорів.
  • Надалі Тихановська відмовилася від участі в акціях протесту. За словами її прес-секретаря, політик не хотіла б опинитися поруч зі своїм чоловіком, Сергієм Тихановським, у СІЗО. Згодом стало відомо, що вона виїхала до Литви. 
  • Увечері 11 серпня в Мінську та інших містах Білорусі знову почали збиратися учасники протесту. ОМОН майже відразу почав їх затримувати.
  • 12 серпня у Білорусі розпочалася акція із блокування доріг.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Источник материала
loader
loader