Зразки підкупу виборців, політичної реклами та чорного піару від 1990-х і донині зібрали в Одеському хабі Академії суспільного мовлення.

Виставку відкрили 13 серпня — пише Рух «Чесно».

У такий спосіб організатори прагнуть змінити політичну культуру в країні — зазначила на презентації Віта Думанська, координаторка Руху «Чесно».

«З одного боку, політики повинні надавати виборцям програми та розробляти шляхи розв’язання тих проблем, які непокоять громадян.

З іншого боку, самі виборці мають створювати запит на якісну політику.

Бо саме попит породжує пропозицію», — додала вона і побажала одеситам гідних кандидатів на вибори, конкуренції між якісними програмами та високої явки.

Саме ці три компоненти, вважає пані Думанська, здатні змінити політичну культуру та покласти край «такому ганебному явищу, як гречкосійство».

Валерій Болган, куратор Музею виборів одеського Комітету виборців України, зазначив, що зібраний виборчий треш показує, що на виборах люди часто керуються емоціями, і доводить, що інструменти впливу на емоції виборців зовсім не нові.

Спікер наголосив, що вибори мають давати вибір між ідеями, а не особистими брендами.

Продюсерка Одеської філії «UA: Одеса» Ірина Кипоренко розповіла, що експонати збирали за допомогою знайомих, глядачів і читачів: «Вдалося зібрати від одеситів небагато експонатів, але досить цікавих.

Для нас, для Суспільного мовлення важливо, щоб політична культура в регіоні і Україні покращувалася, зокрема і по відношенню до ЗМІ.

А виборцям можу порадити дивитися проєкти Суспільного.

І не віддавати свої голоси за тих, хто не готовий до відкритої дискусії і відмовляється від участі в наших ефірах».

Виставку в Одесі можна відвідати до 13 вересня за адресою Фонтанська дорога, 3.

Вхід – вільний.

Експозицію також презентуватимуть у Харкові, Сумах, Черкасах, Житомирі, Кропивницькому, Херсоні та Чернівцях.

Координаторка Руху «Чесно» Віта Думанська розповіла «Детектору медіа», як Рух став окремою організацією, як найгучніша медійна подія «Чесно» відбулася з гульовим бюджетом, а також про співпрацю та конкуренцію в громадському секторі.

Ми хочемо тримати з вами зв'язок.

Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами у нашому телеграм-каналі "Що там у ГО?".

Якщо хочете бути в курсі головних новин про життя громадянського суспільства в Україні, підписуйтесь на нашу розсилку.

Пишемо раз на тиждень і без спаму.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy