Справжні бюлетені палили в котельнях: штаб Тихановської відкидає перерахунок голосів
Справжні бюлетені палили в котельнях: штаб Тихановської відкидає перерахунок голосів

Справжні бюлетені палили в котельнях: штаб Тихановської відкидає перерахунок голосів

У штабі кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської заявили, що нині не може бути й мови про перерахунок голосів чи другий тур президентських виборів. Мовляв, справжні бюлетені, в яких робили свій вибір білоруси, давно знищені.

Зараз є ідеї про перерахунок голосів або другий тур, але про це не може бути й мови, заявила прессекретарка Світлани Тихановської Ганна Красуліна в коментарі "Ехо Москви".

Ми вже бачимо свідчення, фотографії, що в котельнях палять бюлетені. Ми знаємо, що бюлетені знищені,
– заявила Красуліна.

Прессекретарка також нагадала, що Світлана Тихановська протягом трьох годин перебувала під тиском влади в будівлі ЦВК. Нині ж їй важко вийти з цього стану.

"Уявіть тепер бюлетені, які тиждень перебували під впливом ЦВК. Що ж з ними сталося", – пояснила Ганна Красуліна.

Вона висловила переконання, що світова спільнота визнає Світлану Тихановську обраною президенткою Росії. Мовляв, це помітно по нинішніх заявах Заходу. Щонайменше, у штабі розраховують, що Захід визнає, що Лукашенко не отримав більшість голосів на виборах і повинен піти.

Що відбувається в Білорусі: головне

  • Головний день голосування на президентських виборах в Білорусі – 9 серпня. До цього упродовж 5 днів білоруси могли проголосувати за свого кандидата у президенти на попередніх виборах.
  • Участь у перегонах брали 5 кандидатів – голова партії Білоруська соціал-демократична "Грамада" Сергій Черечень, дружина затриманого блогера та активіста Світлана Тихановська, ексдепутат Анна Канопацька, співголова об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і чинний президент Олександр Лукашенко. Останній йшов на 6 термін.
  • До участі у виборах не допустили багатьох кандидатів. Серед відомих прізвищ – власне Валерій Цепкало, колишній соратник Лукашенка та банкір Віктор Бабарико (його заарештували за кілька днів до голосування) та чоловік Тихановської – Сергій.
  • Крім того, напередодні виборів у Білорусі почалися переслідування та затримання опозиційних активістів, що викликало обурення у громадськості. У Мінську декілька разів збиралися мітинги та акції протесту, але їх розганяв ОМОН.
  • А вже після оголошення перших результатів 9 серпня кілька сотень активістів почали виходити на мирні акції протесту. Щоправда, у перший день і наступну ніч їх жорстоко розігнали силовики, застосувавши світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Акції протесту тривають досі – ще упродовж наступних двох днів силовики застосовували силу. А потім неочікувано припинили такі дії. Наразі ж у Білорусі проходять загальнонаціональні страйки та акції солідарності.
  • Відомо про щонайменше 4 загиблих (лише один офіційно) і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали. Однак, згодом більшість із них відпустили.
  • Водночас жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
  • Тим часом, Євросоюз не прийнявофіційні результати голосування за президента Білорусі та розпочав роботу над санкціями.
Теги по теме
Беларусь Новости политики Александр Лукашенко Василий Денисюк
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader