Кілька тисяч людей у Білорусі щодня виходять на протести проти результатів виборів. Білоруські журналісти не залишилися осторонь. Щоправда, президент Білорусі Олександр Лукашенко теж не розгубився і швидко знайшов заміну мітингуючим працівникам ЗМІ.
Лукашенко підтвердив, що журналісти з Росії зайняли місце співробітників Белтелерадіокомпанії, які вийшли мітингувати на вулиці. Про це повідомляє держагентство БелТА.
Очільник Білорусі зазначив, що у Росії працює приблизно 60 тисяч білоруських заробітчан. Він заявив, що питання із залученням російських журналістів виникло після того, як деякі співробітники телекомпанії "вискочили на вулиці й почали мітингувати".
Які виросли на телевізорі, і в основному яких я на руках носив. Вони виросли й раптом зрозуміли, що у них чогось не вистачає. Деякі вискочили: працювати не будемо! Не треба,
– поскаржився Лукашенко.
Він додав, що попросив 2 – 3 групи журналістів у Росії. "Братня" країна не відмовила і надала Лукашенку "6 або 9 осіб із самого просунутого телебачення". Лукашенко заявив, що ті працівники ЗМІ, які виходять на акції протесту, на роботу не повертаються.
Також білоруський президент пояснив, що виникло питання у різниці оплати росіянам і білоруським працівникам. Річ у тім, що Білорусь не платить російським журналістам. Не виключено, що їх фінансує російська сторона.
Страйки у Білорусі: головне
- Після оголошення результатів президентських виборів у Білорусі 9 серпня люди почали масово виходити на вулиці. Причиною цього є те, що білоруси не погоджуються з перемогою Олександра Лукашенка та вважають вибори сфальсифікованими.
- Страйкують найбільші заводи та підприємства Білорусі – БеЛАЗ, МАЗ та інші. Відзначимо, що великі підприємства складають левову частку прибутків для білоруської економіки.
- ЄС обіцяє підтримати білорусів фінансово та накласти санкції на відповідальних за фальсифікації й насильство. Європейська комісія виділить 53 мільйонів євро для підтримки білорусів.