Hubble зробив знімок вибуху наднової в сузір’ї Лебедя
Hubble зробив знімок вибуху наднової в сузір’ї Лебедя

Hubble зробив знімок вибуху наднової в сузір’ї Лебедя

Телескоп Hubble Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA) оприлюднив знімки невеликої частини хвилі вибуху наднової Лебедя у сузір'ї Лебедя.

Про це йдеться на сайті американського відомства.

Зазначається, що наднова розташована приблизно за 2400 світлових років від Землі.

Назва залишку наднової походить від його положення в Північному сузір'ї Лебедя, де він займає площу, що у 36 разів перевищує площу повного місяця.

Вчені стверджують, що в результаті першого вибуху наднової, між 10 000 і 20 000 років тому, від неї відділилася вмираюча зірка приблизно в 20 разів масивніша за Сонце.

Після цього залишок наднової розширився на 60 світлових років від свого центру, а його ударна хвиля продовжує розширюватися зі швидкістю близько 350 кілометрів на секунду.

Раніше Hubble зафіксував Сатурн у літню ніч.

Над планетою видніється червоний серпанок.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram.

Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини.

Релаксуймо разом!.

Источник материала
loader
loader