"Не лише про правосуддя, а й про цінності": у Франції почався суд над причетними до теракту у редакції "Charlie Hedbo"
"Не лише про правосуддя, а й про цінності": у Франції почався суд над причетними до теракту у редакції "Charlie Hedbo"

"Не лише про правосуддя, а й про цінності": у Франції почався суд над причетними до теракту у редакції "Charlie Hedbo"

У Франції почався суд над обвинуваченими у причетності до нападу на редакцію сатиричного журналу. 5 років тому внаслідок терактів від рук ісламістів загинули 17 людей. Жахливий напад вразив не лише Францію – здавалось, увесь світ об'єднався довкола гасла «Я - Шарлі». Процес над терористами обіцяє стати одним з найгучніших в історії французького правосуддя.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ще вдосвіта на територію паризького суду у супроводі поліції заїжджає колона автозаків. Сьогодні у Парижі почався суд у справі нападу на редакцію журналу "Charlie Hedbo". Слідство тривало 5 років. На перше засідання іде Патрік Пеллу  - один з колишніх авторів видання, який був у редакції під час теракту.

За версією слідства двоє братів-ісламістів влаштували криваву бійню в редакції журналу, бо хотіли помститись за карикатуру на пророка Мухамеда – сьогоднішній номер "Charlie Hedbo" вийшов з тією самою карикатурою і підписом "це все через це".

Відео Справа "Charlie Hebdo": суд над терористами обіцяє стати одним з найгучніших в історії французького правосуддя

Теракт, що змінив Францію: у Парижі починають судити обвинувачених у нападі на редакцію "Charlie Hebdo". Причиною теракту називають передруковану сатиричним виданням карикатуру на ісламського пророка Мухаммеда. 5 років тому до редакції увірвалися двоє братів-ісламістів та влаштували бійню, в якій загинуло 12 художників та журналістів. Ще 5 людей загинуло згодом, під час нападу на крамницю кошерної їжі у Парижі. До роковин трагедії і суду журнал перевидав карикатуру на пророка Мухаммеда як данину пам'яті про загиблих колег. І французький президент Макрон це рішення не засудив.  

Справа "Charlie Hebdo": суд над терористами обіцяє стати одним з найгучніших в історії французького правосуддя

Братів Куаші, які з автоматів розстріляли 12 журналістів, та їхнього третього спільника, який пізніше під час втечі застрелив поліцейську та убив чотирьох людей у єврейському магазині, ліквідували в ході поліцейської спецоперації.

Сьогодні на лаві підсудних 11 обвинувачуваних, ще трьох, які втекли в Сирію, судять заочно. Адвокати постраждалих наполягають – їхня провина така сама, як у безпосередніх убивць.

"У процесі над терористами не буває другорядних персонажів. Без підсудних у тих нападників не було б ані грошей, ані зброї, ані елементарно адреси, куди йти. Так що вони усі – спільники терористів", – каже адвокат Патрік Кюльгман.

Тоді, після теракту, здавалось, уся Франція стала на захист свободи слова. На марші солідарності у Парижі у січні 2015 року зібрались понад півтора мільйони людей. 

За кілька тижнів після розстрілу редакції, тираж журналу злетів майже удвічі – до 400 тисяч екземплярів щотижня. Та уже у четверту річницю теракту журнали купували настільки мляво, що видання запитало у своїх читачів, «Чи ви ще тут?». 

"Цей процес не лише про правосуддя, він ще й про наші цінності – неприпустимо відмовлятись від свободи слова, критикувати можна все – ідеології, релігії, чиїсь догми. Інакше нас поглине страх. А боятись не треба ані терористів, ані свободи слова", – вважає адвокат та друг убитого Рішар Маліка.

Постраждалі та очевидці почнуть давати свідчення 7 вересня. Процес триватиме два місяці. 10 листопада суд винесе вирок.

Источник материала
loader
loader