Про це повідомляє TUT.BY.
Відео із затриманням було опубліковано в мережі ще 13 серпня: на ньому міліціонер спочатку б'є кийком проїжджаючий повз автомобіль, а після за допомогою ще чотирьох силовиків затримує водія, який вийшов з машини.
Чоловік каже, що того дня просто проїжджав вулицею, не беручи участі в протестах. У потоці їхали інші машини, які сигналили.
"І ось коли я проїжджав повз омонівця, який стояв між автобусом і екіпажем ДАІ, той несподівано ударом кийки зламав мені дзеркало. На відео могло здатися, що він потрапив по лобовому склу, але це не так. Незрозуміло, чому він вибрав саме мою машину, тому що переді мною пару авто проїхали, на них він уваги не звернув. Видно, моя машина була вище, її зручно було вдарити", - розповідає мінчанин
За його словами, він зупинився в десятках метрів від машини ДАІ з наміром зафіксувати в інспекторів факт нанесення пошкоджень. Незабаром до нього підійшли спочатку троє силовиків, потім ще двоє.
"Я тільки запитав у них: "Ви що творите?". Вони мені сказали: "обирай - або додому, або в РВВС". Я сказав, що тільки зафіксую у ДАІ пошкодження і поїду додому. Обійшов свою машину і попрямував до екіпажу ДАІ. Але несподівано мене схопили ззаду за горло і вчотирьох поволокли в автобус. Зі мною навіть не розмовляли, тільки кричали. І били. Наділи наручники, кинули на підлогу, і я лежав головою вниз. За найменший звук або слово били кийками. Там ще стояли щити, і ми - нас там було чоловік п'ятнадцять - боялися, що вони ними почнуть нас довбати. Це було дуже страшно", - каже чоловік, додаючи, що в такому положенні затримані пробули до опівночі.
Згодом затриманих вивезли на кільцеву дорогу Мінська і по одному висаджували з автобуса на відстані 500 метрів.
"Після того, як мене висадили, я дістався до кафе на Кільцевій, там у якогось хлопця попросив телефон і подзвонив дружині. Вона мене і забрала", - додав він.
В результаті побиття у чоловіка була розбита голова, пошкоджена нога і з'явилася рана в районі вуха. Через кілька днів він почав шукати свою машину і знайшов її на штрафмайданчику з повністю висадженим акумулятором.
Мінчанин розповів, що звернувся до Слідчого комітету із заявою, вже дав свідчення на дії силовиків. Зараз він повинен заплатити 102 білоруських рубля за евакуацію машини, 39 рублів за послуги зберігання на штрафмайданчику.
"Я ходив до начальника ДАІ Фрунзенського району, він мені виписав дозвіл забрати машину. Але мені її не хотіли віддавати, говорили спочатку сплатити штраф. Але я сказав, що, по-перше, зараз у мене просто немає грошей. А по-друге, нехай спочатку в ситуації розбереться Слідчий комітет, а потім вже будемо щось вирішувати зі штрафами", - сказав він.
Свій коментар на відео затримання дала прес-служба білоруського МВС.
"Громадянин, не згодний з діями співробітників органів внутрішніх справ, має право звернутися до Слідчого комітету або прокуратури для проведення перевірки", - заявили у відомстві.
Сам потерпілий вважає, що йому пощастило: машина майже не постраждала, а його, хоч і побили, але в підсумку відпустили. Зараз він чекає відповіді від силовиків.
Протести в Білорусі: що відбувається в країні
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, сталися сутички з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Юрій Годован