Співзасновниця ГО "Батьківський контроль" та "Смарт освіта" Іванна Коберник розкритикувала дії т.в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.
Суперечка сталася в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1", передає ТСН.
Зокрема, Коберник звинуватила Шкарлета в тому, що він не домігся виділення цільової субвенції на організацію навчального процесу.
"Має бути виділена цільова субвенція на організацію навчального процесу в умовах пандемії. Власне, це і є роботою Міністерства освіти і науки. І я не можу собі уявити, щоб попередні міністри освіти вийшли від прем'єр-міністра чи залишили в спокої міністра фінансів, не домігшися цієї субвенції. І ви так спокійно говорите, що у вересні-місяці ви готуєте якийсь проєкт постанови, коли навчальний процес уже розпочався? Це говорить тільки про вашу байдужість і безвідповідальність у цій ситуації", - заявила Коберник.
Мова йде про проект постанови Кабміну. За словами Шкарлета, він підготував запит на зміни постанови, щоб отримати 3,3 млрд грн з освітньої субвенції на закупівлю масок і дезінфекторів.
Іванна Коберник засудила наміри Шкарлета стосовно залишків субвенції і заявила, є території, де таких залишків немає.
"Залишки є у тому випадку, якщо не доплачують всі надбавки, не платять зарплату меншій кількості вчителів. А якщо місто все платить, у нього немає залишків. Тоді не треба купувати засоби захисту цим містам?", - запитала Коберник.
Своєю чергою, Шкарлет відповів, що Коберник "кардинально неправа".
"Ви кардинально неправі у цьому питанні, тому що 2020 року можна використовувати лише ту частину субвенції, яка залишилися з 2019 року", - сказав Шкарлет.
У відповідь Коберник знову наголосила на містах, які не мають залишків освітньої субвенції, там, де оптимізована мережа.
Шкарлет порадив Коберник пройти суспільний конкурс на в.о. міністра освіти або самого міністра і додав: "Ви краще за всіх знаєте? Живіть на позитиві, перш за все. Найголовніше, що треба робити".
Коберник також зазначила, що якби була цільова субвенція, вона б передбачала і закупівлю захисту для вчителів, і додаткову оплату праці вчителів.
"Також МОН із МОЗ рекомендували поділ класів на менші групи, розведення потоків, початок навчань в різний час. Це означає більше годин роботи вчителів. Вони мають бути оплачені. Тобто фактично ви зараз вимагаєте від вчителів працювати більше, не забезпечивши їх зарплатою. А я нагадаю, що зарплата педагогічних працівників оплачується з державного бюджету. І це ваша відповідальність", - додала вона.
Вас також можуть зацікавити новини
- Вчителі не отримають обіцяної доплати у 21 тисячу гривень
- У Міносвіти розповіли, чи будуть доплати вчителям за карантин і коли переглянуть зарплати (відео)
- Освіта в умовах пандемії: експерт розповіла, як перевести дитину на дистанційне навчання
- В Україні вчителів-пенсіонерів і дітей можуть застрахувати від коронавірусу - Шкарлет
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Олександр Топчій