Литва закликала ЄС надати допомогу опозиції Білорусі
Литва закликала ЄС надати допомогу опозиції Білорусі

Литва закликала ЄС надати допомогу опозиції Білорусі

У Литві закликали Євросоюз надати "змістовну та відчутну" допомогу для демократичного руху в Білорусі. Окрім цього Литва звернулась до ЄС, аби протидіяти впливу Москви на Мінськ.

Яка позиція Литви

Що активніше протидіяти впливу Москви на Білорусь, варто запровадити нові санкції. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявичус в інтерв'ю Financial Times.

Міністр наголосив, що білоруський народ не повинен відчувати себе покинутим. Євросоюз має надати Білорусі перспективу бути серед демократичних держав.

Санкції ЄС проти Білорусі: що відомо

  • Євросоюз не визнав результатів президентських виборів у Білорусі та засудив насильство над мирними мітингувальниками. 
  • 19 серпня лідери ЄС домовились запровадити санкцій проти білоруських посадовців, які причетні до фальсифікацій виборів і насильства на вулицях.
  • 6 вересня 106 членів Європарламенту поставили свої підписи під ініціативою застосувати санкції проти президента Білорусі Олександра Лукашенка. ​
  • 31 серпня Латвія, Литва та Естонія включили до санкційного списку 30 громадян Білорусі. Серед них Лукашенко.

Що відбувається у Білорусі: коротко

  • 9 серпня у Білорусі відбулись президентські вибори, на яких нібито переміг Лукашенко. Однак за результатами незалежних екзитполів перемогу здобула Світлана Тихановська.
  • Обурені виборці вийшли на мирні мітинги по всій країні. Однак протести переросли у сутички із силовиками. Бійці ОМОНу застосовували проти людей жорстоку силу та зброю. Окрім цього, близько 7 тисяч білорусів були затримані.
  • З 11 серпня розпочались всенародні страйки. Працівники підприємств саботували роботу, вимагаючи чесних виборів та відставки Лукашенка.
  • Протести та страйки тривають дотепер. Однак Лукашенко на поступки не йде.
Теги по теме
Новости Украины Беларусь Евросоюз Новости политики Литва Протесты в Беларуси
Источник материала
loader
loader