В Україні за минулу добу правоохоронці відкрили дев’ять кримінальних справ, які стосуються порушень виборчого процесу. Найбільше порушень виявлено у Києві, у Донецькій та Кіровоградській областях.
Про це звітують у Національній поліції.
За даними поліцейських, упродовж минулої доби їм надійшло 55 заяв, пов’язаних з виборчим процесом, а від 5 вересня, коли стартувала виборча кампанія - 119.
Загалом від початку виборчого процесу поліцейські розпочали 13 кримінальних проваджень, із яких 9 – пов’язані з порушенням виборчого законодавства.
Загалом перелік із повідомленнями про порушенням має такий вигляд:
- 21 – у Донецькій області,
- 16 — у місті Києві,
- 11 — у Дніпропетровській області,
- 10 — у Херсонській області,
- 9 — у Сумській області,
- 8 — у Луганській області
- 8 – Кіровоградській області,
- 7 — у Волинській області,
- 5 — у Полтавській області,
- 4 — в Івано-Франківській області,
- 4 – в Одеській області,
- по 3 — у Закарпатській, Львівській та Чернігівській областях,
- по 2 — у Київській та Чернівецькій областях,
- по 1 — у Вінницькій, Запорізькій та Миколаївській областях.
Здебільшого повідомлення пов’язані з порушенням порядку ведення агітації — 21, підкупом виборців — 12, псуванням агітаційних матеріалів — 10, порушеннями порядку розміщення агітматеріалів — 8, порядку ведення реєстрації виборців — 5 та порядку фінансування партії — 4.
Крім того, відкрито чотири кримінальні провадження:
- за ст. 158 (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або інше несанкціоноване втручання в роботу Державного реєстру виборців),
- три – за ст. 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) Кримінального кодексу України.
Також розслідується кримінальне провадження за ст. 157 (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) та за 158-1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше одного разу, викрадення, пошкодження, приховування або знищення виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі) Кримінального кодексу України.
Окрім того, поліцейські склали три протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із виборчим процесом.
Нагадаємо, у суботу, 5 вересня, в Україні офіційно розпочавсявиборчий процес місцевих виборів. Вибори-2020 відбудуться за новими правилами у зв'язку зі вступом в дію нового Виборчого кодексу.
Відео Уперше виборці можуть змінити адресу голосування через інтернет
Проголосувати може кожен. На цих місцевих виборах голосувати уже дозволено там, де людина фактично живе, а не там, де зареєстрована. Така можливість з'явилася вперше. А ще вперше змінити виборчу адресу українець може через інтернет. Але з цим варто поквапитись - лишився тільки тиждень часу. Змінити виборчу адресу можна до наступного четверга.