Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен підтримала заяву влади Німеччини щодо можливої зупинку будівництва газопроводу "Північний потік-2".
Про це повідомляє данська телерадіокомпанія DR.
Також Фредеріксен закликала відновити міжнародну дискусію з цього питання.
"Я не вважаю, що ми маємо ставати залежними від російського газу, тому я гадаю, що буде добре, якщо ми зможемо відновити дискусію про це», — заявила вона.
"Я не вважаю, що ми маємо ставати залежними від російського газу", - заявила прем'єр-міністр Данії
Прем'єр Данії також додала, що завжди виступала проти проекту.
Торік Данія стала останньою країною, яка дала згоду на проходження трубопроводу через її води — за кілька місяців до приходу Фредеріксен до уряду.
Хронологія подій
- 20 серпня російський опозиціонер Олексій Навальний повертався до Москви з Томська, в польоті йому стало погано, літак екстрено сів в Омську. Навального госпіталізували. Через два дні його евакуювали з Омська в берлінську клініку Charite.
- 4 вересня стало відомо, що експерти Мюнхенського інституту фармакології і токсикології Збройних сил ФРН знайшли сліди отруйної речовини з групи "Новачок" в крові, сечі та на шкірі Навального.
- Європейські політики неодноразово закликали Росію розслідувати факт отруєння Навального.
- 4 вересня посли всіх 30 держав-членів НАТО на екстреному засіданні виступили з вимогою провести міжнародне розслідування у зв'язку отруєнням Навального.
- 6 вересня міністр закордонних справ Німеччини Гайко мас в інтерв'ю в газеті Bild am Sonntag вказав, що "сподівається на те, що Росія не змусить ФРН змінити свою позицію щодо "Північного потоку-2" через отруєння Навального.
- Разом з тим глава німецької дипломатії визнав, що відмова від завершення будівництва газопроводу завдасть шкоди інтересам ряду фірм з Німеччини та інших європейських країн.
- Того ж дня міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що готова обговорювати питання введення санкцій проти Росії, в тому числі щодо недобудованого газопроводу "Північний потік-2".
- Разом з тим, як заявив 7 вересня представник канцлера Німеччини, Ангела Меркель не виключає, що ситуація навколо отруєння Навального може позначитися на майбутньому газопроводу «Північний потік-2».
- 8 вересня 2020 року у Кремлі заявили, що не бачать підстав для переговорів з Німеччиною щодо "Північного потоку-2".
- Того ж дня, 8 вересня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Німеччина має припинити будівництво "Північного потоку-2".
- 9 вересня 2020 року Польща запропонувала Німеччині альтернативу "Північному потоку-2".
- 11 Вересня 2020 року влада Німеччини заявила про те, що розглядає призупинення будівництва газопроводу "Північний потік-2" в якості реакції на ситуацію з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального.
- 12 вересня 2020 року Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що рішення щодо заморожування газопровіда "Північний потік-2" в руках Німеччини, а не Євросоюзу.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: УНІАН