"Меттіс не захотів": Трамп зізнався, що хотів ліквідувати Асада
"Меттіс не захотів": Трамп зізнався, що хотів ліквідувати Асада

"Меттіс не захотів": Трамп зізнався, що хотів ліквідувати Асада

Президент США Дональд Трамп зізнався, що кілька років тому хотів ліквідувати президента Сирії Башара Асада, однак проти виступив міністр оборони Джеймс Меттіс.

Про це глава Білого дому сказав у вівторок, 15 вересня, у інтерв'ю телеканалу Fox News.

"Як на мене, я би краще його (Асада - ред.) ліквідував. У нас все було напоготові. Однак Меттіс не захотів цього робити", - сказав глава Білого дому.

Ще раз критично висловившись на адресу колишнього міністра оборони, бойового генерала Джеймса Меттіса, назвавши його "переоціненим", президент США погодився, що, можливо, це рішення було й правильним, оскільки план не гарантував успіху кампанії.

Раніше США включили до переліку санкцій проти Сирії десять компаній та чотирьох осіб, серед яких старший син сирійського президента Башара Асада Хафез. Тоді у американському Міністерстві фінансів зазначили, що сирійські багатії щомісяця витрачають десятки мільйонів доларів для того, щоб продовжувати "війну проти сирійського народу", а не "забезпечувати його основні потреби", а тому до переліку санкцій увійшли особи, які мають урядові контракти із режимом Асада та забезпечують йому прибутки від розвитку торгових центрів, готелів, туризму тощо. 

Війна у Сирії триває від 2011 року, коли низкою арабських країн прокотилася хвиля антиурядових повстань. Уряд Сирії відтоді воював і досі воює проти різних опозиційних до нього сил, зокрема й ісламістських структур на кшталт терористичної "Ісламської держави". Захід неодноразово закидав сирійському уряду застосування у війні забороненої, зокрема, хімічної зброї. 

Відео Держдеп США має докази, що Росія та Сирія зачищають сліди хімічної атаки у Думі

Інспектори з Організації із заборони хімічної зброї не можуть дістатися місця ураження, хоча минуло вже 12 днів. У Держдепі вважають, сирійський режим і росіяни тиснуть на місцевих та блокують доступ, аби прибрати докази використання хімічної зброї. У Росії ж взагалі переконують, що слідів хіматаки у місті немає, а фотографії та відео з місця назвали фейком. 

Держдеп США має докази, що Росія та Сирія зачищають сліди хімічної атаки у Думі
Источник материала
loader