19 вересня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела
19 вересня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

19 вересня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Який день

Сьогодні в Україні святкують День винахідника і раціоналізатора. Свято засновано указом президента в 1994 році. Відзначається щорічно в третю суботу вересня. Це професійне свято тих, хто за допомогою своєї діяльності є частиною інноваційного потенціалу. Зокрема, українських винахідників і розробників, інженерно-технічних і наукових працівників тощо А також тих, хто сприяє реалізації інноваційного потенціалу та просуванню вітчизняних розробок на світових ринках.

Також 19 вересня в Україні – це День фармацевтичного працівника. Професійне свято встановлене в 1999 році указом президента Леоніда Кучми на підтримку ініціативи Міністерства охорони здоров'я України, а також з урахуванням значного внеску працівників фармацевтичної галузі в охорону здоров'я населення.

Кожну третю суботу вересня, починаючи з 2015 року, відзначається Всесвітній день донора кісткового мозку. Всесвітня Асоціація донорів кісткового мозку – це союз організацій та приватних осіб, що діють в інтересах донорів кісткового мозку та людей, які потребують його трансплантації, або перенесли її.

19 вересня відзначається незвичайне свято - День народження "Смайлика". В цей день у 1982 році професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман вперше запропонував використовувати три символи, що йдуть підряд - двокрапка, дефіс і дужка для позначення "усміхненого обличчя" в тексті, який набирається на комп'ютері. 

Яке православне свято

Михайлове чудо православні християни святкують 19 вересня 2020 року, яке називають чудом Архистратига Михаїла.

Відповідно до Священних переказів, дуже давно неподалік від античного міста Ієраполя існувало цілюще джерело. Поруч із ним християнин Архип збудував храм на честь архангела Михайла на знак подяки за зцілення його доньки водами джерела від сліпоти. Проте місцевим язичникам не сподобався храм і вони хотіли знищити його, об'єднавши дві гірські річки, і затопивши потоком води цю місцевість. Тоді Архип почав молитися Михайлу і архангел з'явився на землю. Він вдарив мечем по горі, утворивши в ній ущелини, і відвів воду від храму. Місто, де сталося це диво, став називатися Хони (розколина, отвір).

Які традиції на свято 

В Україні Архангел Михаїл є одним із найбільш шанованих святих небесних покровителів. В народній уяві святий Михайло постає славним воїном-захисником, який окрім сміливих вчинків такі відводить душі померлих на небо і зважує на терезах їхні добрі й погані вчинки. Чудом у святі Архангела Михаїла священики вбачають саме спасіння людей та самої церкви. За переказами, давні предки в цей день намагалися дотримуватися посту, важко не працювати, адже "святий Михаїл у вигляді бідного старця ходить по землі й перевіряє, як його шанують".

Архангел Михаїл також вважається борцем проти єресі і зла, сильним захисником віри. Тому цього дня треба "стежити за язиком", робити добрі справи й молитися.

Михайлове чудо справді вважають великим і серйозним святом. В цей день потрібно забути про важку роботу, сварки та щоденні клопоти, а варто провести день у молитвах та спокої.

Іменини

День ангела святкують: Андрій, Архип, Давид, Денис, Іван, Кирило, Макар, Михайло.

Що не можна робити 

  • Великим гріхом вважається на Михайла сіяти, орати та викопувати городину, рубати дрова, виконувати важку хатню роботу, пекти хліб та пироги.
  • Не бажано надміру працювати та переносити важку роботу на іншу людину.
  • Не можна сваритися та вступати в конфлікти з родичами та колегами.
  • В цей день небажано мити голову – можна "змити розум".

Що можна робити 19 вересня

  • В багатьох селах на це свято організовують храмові або престольні свята та ходять один до одного в гості.
  • В цей день можна разом із сім’єю поставити загальну свічку за здоров’я та попросити в Архангела Михаїла щастя і миру в родині, достатку та здоров'я.
  • Також у свято можна готувати, виконувати дрібну хатню роботу, пасти худобу, в кого вона є, та годувати її.
  • Обов’язково на Михайлове чудо потрібно вирішити сімейні справи та приватні проблеми і забути про всі негаразди та сварки.

Що сталося у цей день 

1356 — в ході Столітньої війни англійці на чолі з принцом Уельським Едвардом розбили французів в битві при Пуатьє і взяли в полон французького короля Іоана II Доброго

1673 — почалось селянське повстання на Слобожанщині

1676 — розпочався штурм московськими військами гетьманської столиці Чигирин

1783 — французькі брати Монгольф'є, у присутності короля Людовика XVI, запустили першу повітряну кулю з тваринами на борту (вівця, півень і качка)

1841 — збудована перша міжнародна залізниця (Страсбург-Базель)

1888 — на бельгійському курорті Спа відбувся перший в історії конкурс краси. Переможницею була визнана 18-літня креолка з Гваделупи Берта Сукаре

1891 — до Канади (Монреаль) прибули перші українські поселенці

1941 — німецькі війська увійшли до Києва, залишеного червоноармійськими військами. До німецького полону в цій операції потрапили 665 тис. осіб

1944 — СРСР, Велика Британія та Фінляндія підписали мирну угоду, за якою до складу СРСР передано території Петсамо, Салла та Карельський перешийок

1985 — землетрус в Мехіко, в результаті підземних поштовхів силою 8,1 балів за шкалою Ріхтера загинули близько дев'ять тисяч людей, десятки будівель були повністю зруйновані

1991 — у Києві відновлена діяльність Києво-Могилянської академії

2006 — у Таїланді відбувся військовий переворот

Народні прикмети на 19 вересня 

  • Якщо вранці на деревах є іній – чекайте багато снігу взимку.
  • Якщо листя з осики падає "обличчям угору" – зима буде холодною, а якщо навпаки – теплою.
  • Після свята можна очікувати на перші заморозки
  • Якщо на Михайлове Чудо листя на верхівці берези має зелений колір, то це до ранньої зими
  • А якщо хмари ввечері мають синій колір – це до змін у погоді.

Нагадаємо, що пророчать зірки 19 вересня. Гороскоп для всіх знаків.

 

Источник материала
loader
loader